Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Puzzle, malowanki, magnetyczne warcaby – takie atrakcje tylko w pociągu do Sandomierza!

Od tego weekendu podróż do Sandomierza na pewno nudna nie będzie.
Będzie można ją spędzić na rodzinnej rozrywce, w przerwach podziwiając piękno świętokrzyskiego krajobrazu. Na najmłodszych podróżnych czekać będą kolorowanki. Nie zapomniano także o tych nieco starszych klientach POLREGIO. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, podobnie jak w latach ubiegłych, już od najbliższego weekendu, w pociągach relacji Kielce – Sandomierz – Kielce zapewni swoim pasażerom dodatkowe atrakcje. Zyskają także pasażerowie z Ostrowca Świętokrzyskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W ostatnim czasie, w ramach promocji projektu pn. „Dostawa taboru kolejowego – EZT do obsługi połączeń regionalnych”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 zostały kupione materiały promocyjne, które będą udostępnione w weekendowych pociągach turystycznych na trasie Kielce – Sandomierz – Kielce i tym samym umilą podróż do Sandomierza. Z materiałów promocyjnych będą mogli skorzystać także pasażerowie, dosiadający się na stacji Ostrowiec Świętokrzyski, a tych nie brakuje. Pociągi do Sandomierza cieszą się bowiem dużą popularnością.

– Te pociągi jeżdżą już trzeci rok. Wiadomo, że miasto Sandomierz jest miastem turystycznym. Trzy lata temu nie było tam żadnej komunikacji, która dowoziłaby mieszkańców. Wiadomo, że po sąsiedzku Bałtów. W zeszłym roku mieliśmy taką komunikację łączoną, właśnie na ten nasz pociąg do Sandomierza, PKS Ostrowiec Św. podstawiał w Ostrowcu Św. swoje autobusy, które zawoziły chętnych do Bałtowa, również był kurs do Zamku w Ujeździe, w pobliży przebiega zielony szlak rowerowy. Wszystko razem pokazało, że warto jeździć, że chętnych jest mnóstwo. Z weekendu na weekend było tych podróżnych więcej. Blisko 500 osób było w jednym kursie – wspominał podczas rozmowy z nami 18 kwietnia, Zdzisław Cieślik,
rzecznik Prasowy Przewozów Regionalnych Oddział Świętokrzyski.

Dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego połączenia z Sandomierzem mogły zostać uruchomione, a dodatkowo odbywały się w nich wydarzenia promujące np. zdrowy tryb życia, czy ekologię.

Przypominamy, że pociągi wyposażone są w wi-fi toalety dla niepełnosprawnych, posiadają specjalne windy, są klimatyzowane, z pełną automatyką. Informacje dla podróżnych niepełnosprawnych zamieszczone są na każdym przystanku, a także na stronie internetowej Polregio. Osoba niepełnosprawna, która wybiera się w podróż powinna poinformować o tym przewoźnika na 48 godzin przed podróżą. Powinna podać miejsce docelowe podróży, czy będzie podróżować sama, czy z osobą towarzyszącą czy np. porusza się za pomocą wózka, czy wymaga pomocy przy wsiadaniu.

Teraz znajdują się w nich także materiały, umilające podróż. Będą mogli z nich skorzystać zarówno mali, jak i duzi pasażerowie, ponieważ będą to malowanki dla najmłodszych, puzzle kieszonkowe dla trochę starszych, gra labirynt dla wytrwałych oraz zarówno dla tych mniejszych, jak i większych podróżnych gra magnetyczna warcaby. Pomysłodawcy proszą o pozostawienie ich, po zakończonej podróży w pociągu, tak aby posłużyły również innym, w kolejnych uruchamianych połączeniach.

Przypomnijmy, że z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza można wybrać się za pośrednictwem POLREGIO, pociąg wyrusza o godzinie 9.53 na miejscu jest o godzinie 10.40. Powrót możliwy jest o godzinie 17.45, w Ostrowcu Świętokrzyskim jest o godzinie 18.28.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Krzysztof Ołownia: Troską każdego dyrektora powinna być chęć pozyskania fachowej kadry!

FAKTY

Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! Od dofinansowania na żłobki i kluby dziecięce, po galę Talentów Świętokrzyskich! [VIDEO]

FAKTY

Mauzoleum czy Spółdzielnia Mieszkaniowa! Sprawą zajęła się prokuratura!

FAKTY

Ponad milion złotych za 120 metrowy budynek dla rad osiedlowych!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this