Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Puzzle, malowanki, magnetyczne warcaby – takie atrakcje tylko w pociągu do Sandomierza!

Od tego weekendu podróż do Sandomierza na pewno nudna nie będzie.
Będzie można ją spędzić na rodzinnej rozrywce, w przerwach podziwiając piękno świętokrzyskiego krajobrazu. Na najmłodszych podróżnych czekać będą kolorowanki. Nie zapomniano także o tych nieco starszych klientach POLREGIO. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, podobnie jak w latach ubiegłych, już od najbliższego weekendu, w pociągach relacji Kielce – Sandomierz – Kielce zapewni swoim pasażerom dodatkowe atrakcje. Zyskają także pasażerowie z Ostrowca Świętokrzyskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W ostatnim czasie, w ramach promocji projektu pn. „Dostawa taboru kolejowego – EZT do obsługi połączeń regionalnych”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 zostały kupione materiały promocyjne, które będą udostępnione w weekendowych pociągach turystycznych na trasie Kielce – Sandomierz – Kielce i tym samym umilą podróż do Sandomierza. Z materiałów promocyjnych będą mogli skorzystać także pasażerowie, dosiadający się na stacji Ostrowiec Świętokrzyski, a tych nie brakuje. Pociągi do Sandomierza cieszą się bowiem dużą popularnością.

– Te pociągi jeżdżą już trzeci rok. Wiadomo, że miasto Sandomierz jest miastem turystycznym. Trzy lata temu nie było tam żadnej komunikacji, która dowoziłaby mieszkańców. Wiadomo, że po sąsiedzku Bałtów. W zeszłym roku mieliśmy taką komunikację łączoną, właśnie na ten nasz pociąg do Sandomierza, PKS Ostrowiec Św. podstawiał w Ostrowcu Św. swoje autobusy, które zawoziły chętnych do Bałtowa, również był kurs do Zamku w Ujeździe, w pobliży przebiega zielony szlak rowerowy. Wszystko razem pokazało, że warto jeździć, że chętnych jest mnóstwo. Z weekendu na weekend było tych podróżnych więcej. Blisko 500 osób było w jednym kursie – wspominał podczas rozmowy z nami 18 kwietnia, Zdzisław Cieślik,
rzecznik Prasowy Przewozów Regionalnych Oddział Świętokrzyski.

Dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego połączenia z Sandomierzem mogły zostać uruchomione, a dodatkowo odbywały się w nich wydarzenia promujące np. zdrowy tryb życia, czy ekologię.

Przypominamy, że pociągi wyposażone są w wi-fi toalety dla niepełnosprawnych, posiadają specjalne windy, są klimatyzowane, z pełną automatyką. Informacje dla podróżnych niepełnosprawnych zamieszczone są na każdym przystanku, a także na stronie internetowej Polregio. Osoba niepełnosprawna, która wybiera się w podróż powinna poinformować o tym przewoźnika na 48 godzin przed podróżą. Powinna podać miejsce docelowe podróży, czy będzie podróżować sama, czy z osobą towarzyszącą czy np. porusza się za pomocą wózka, czy wymaga pomocy przy wsiadaniu.

Teraz znajdują się w nich także materiały, umilające podróż. Będą mogli z nich skorzystać zarówno mali, jak i duzi pasażerowie, ponieważ będą to malowanki dla najmłodszych, puzzle kieszonkowe dla trochę starszych, gra labirynt dla wytrwałych oraz zarówno dla tych mniejszych, jak i większych podróżnych gra magnetyczna warcaby. Pomysłodawcy proszą o pozostawienie ich, po zakończonej podróży w pociągu, tak aby posłużyły również innym, w kolejnych uruchamianych połączeniach.

Przypomnijmy, że z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza można wybrać się za pośrednictwem POLREGIO, pociąg wyrusza o godzinie 9.53 na miejscu jest o godzinie 10.40. Powrót możliwy jest o godzinie 17.45, w Ostrowcu Świętokrzyskim jest o godzinie 18.28.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this