Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Na operetkę do Muzeum w Krzemionkach!

Gwiazdami zaplanowanego na niedzielę, 3 marca widowiska będą: Renata Drozd – sopran i Łukasz Gaj – tenor, a także zespół, składający się w większości z muzyków filharmonii świętokrzyskiej – Strauss Ensemble.

grafika: Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Karnawał to czas, w którym propozycje zimowych balów, koncertów i zabaw przygotowują nas do nadejścia szczególnego okresu. Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowało niezwykłe wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej – w nieco lżejszym, rozrywkowym wydaniu.

Tradycyjny koncert karnawałowy pt. „Cudowny świat operetki” odbędzie się w niedzielę 3 marca, o godz. 16:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.
Gwiazdami wieczoru będą: Renata Drozd – sopran i Łukasz Gaj – tenor. Ich występ uświetni zespół Strauss Ensemble w składzie: Ludmiła Worobec-Witek (skrzypce), Agnieszka Wolska-Ścipniak (flet), Jacek Hodur (wiolonczela), Krzysztof Sokołowski (kontrabas), Dariusz Kozieł (klarnet), Bogusław Olczyk (perkusja) oraz Artur Jaroń (fortepian) w roli konferansjera.

Renata Drozd to polska śpiewaczka dysponująca sopranem spinto (najrzadziej spotykany głos kobiecy). Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kielcach. Studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, w 1999 otrzymując dyplom z wyróżnieniem.
Od 2005 jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie. W 2006 nawiązała współpracę z Waldemarem Malickim, z którym koncertuje i bierze udział w nagraniach jego autorskich programów telewizyjnych z cyklu: „Co jest grane?” oraz Filharmonia Dowcipu.

autor: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Łukasz Gaj to Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr hab. M. Bartczaka. Jeszcze jako student angażowany był w wiele przedsięwzięć muzycznych, m. in: dwie produkcje Supierz Music Management z Operą Śląską oraz realizacje Carmen z Operą Kijowską w teatrach Holandii i Belgii.
Laureat wielu konkursów, w tym: nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. I. Godina w Vrable, 3. nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach.

fot. www.klasyka-podkarpacie.pl

Bilety w cenie 35 zł można już nabyć w kasie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki, Sudół 135a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Rezerwacji biletów można dokonać pod numerem telefonu 41 330 45 50 lub 669 970 499.

Termin odbioru biletów zarezerwowanych telefonicznie wynosi 4 dni przed koncertem, po tym czasie rezerwacja zostaje automatycznie anulowana.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this