Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Na operetkę do Muzeum w Krzemionkach!

Gwiazdami zaplanowanego na niedzielę, 3 marca widowiska będą: Renata Drozd – sopran i Łukasz Gaj – tenor, a także zespół, składający się w większości z muzyków filharmonii świętokrzyskiej – Strauss Ensemble.

grafika: Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Karnawał to czas, w którym propozycje zimowych balów, koncertów i zabaw przygotowują nas do nadejścia szczególnego okresu. Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowało niezwykłe wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej – w nieco lżejszym, rozrywkowym wydaniu.

Tradycyjny koncert karnawałowy pt. „Cudowny świat operetki” odbędzie się w niedzielę 3 marca, o godz. 16:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.
Gwiazdami wieczoru będą: Renata Drozd – sopran i Łukasz Gaj – tenor. Ich występ uświetni zespół Strauss Ensemble w składzie: Ludmiła Worobec-Witek (skrzypce), Agnieszka Wolska-Ścipniak (flet), Jacek Hodur (wiolonczela), Krzysztof Sokołowski (kontrabas), Dariusz Kozieł (klarnet), Bogusław Olczyk (perkusja) oraz Artur Jaroń (fortepian) w roli konferansjera.

Renata Drozd to polska śpiewaczka dysponująca sopranem spinto (najrzadziej spotykany głos kobiecy). Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kielcach. Studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, w 1999 otrzymując dyplom z wyróżnieniem.
Od 2005 jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie. W 2006 nawiązała współpracę z Waldemarem Malickim, z którym koncertuje i bierze udział w nagraniach jego autorskich programów telewizyjnych z cyklu: „Co jest grane?” oraz Filharmonia Dowcipu.

autor: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Łukasz Gaj to Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr hab. M. Bartczaka. Jeszcze jako student angażowany był w wiele przedsięwzięć muzycznych, m. in: dwie produkcje Supierz Music Management z Operą Śląską oraz realizacje Carmen z Operą Kijowską w teatrach Holandii i Belgii.
Laureat wielu konkursów, w tym: nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. I. Godina w Vrable, 3. nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie „W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej” w Katowicach.

fot. www.klasyka-podkarpacie.pl

Bilety w cenie 35 zł można już nabyć w kasie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki, Sudół 135a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Rezerwacji biletów można dokonać pod numerem telefonu 41 330 45 50 lub 669 970 499.

Termin odbioru biletów zarezerwowanych telefonicznie wynosi 4 dni przed koncertem, po tym czasie rezerwacja zostaje automatycznie anulowana.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this