Znajdź nas na

Subscribe

GALERIE FOTO

Na rockowo dla bezdomnych zwierząt!

Z troski o bezdomne zwierzęta ostrowieccy wolontariusze z Vox Animalium zorganizowali dzisiaj koncert charytatywny „Rockowa Pucha dla sierściucha”. Wydarzenie odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury „Malwa” na os. Stawki 45.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Bilet wstępu kosztował 10 zł. Każdy, kto nie mógł przyjść na koncert, może nas wesprzeć wirtualnie – mówi Magdalena Godlewska z Ostrowieckiego Wolontariatu Vox Animalium. – Na koncercie odbywał się kiermasz fantów, podarowanych przez różne osoby. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na utrzymanie zwierząt w hotelikach, na ich leczenie, opiekę weterynaryjną, a także na karmę – tłumaczy wolontariuszka.

Podopiecznych można wesprzeć wpłacając symboliczne 10 zł na konto:
Stowarzyszenie Vox Animalium
ul Meissnera 2/17
25-634 Kielce
nr konta 43 1750 0012 0000 0000 3039 6607

tytuł przelewu Rockowa Pucha dla Siersciucha

Przypomnijmy, że ostrowiecki wolontariat Vox Animalium to czterech wolontariuszy, którzy prowadzą domy tymczasowe.

– Nasze dom są też domami znalezionych przez nas zwierząt. Oczywiście dopóki nie znajdą się osoby chętne do adopcji takiego pieska – mówiła w rozmowie z naszym portalem Magdalena Godlewska. Podkreślała, że nie chcą oddawać zwierząt do schroniska, ponieważ Schronisko na Janiku jest schroniskiem bez wolontariatu.

Stowarzyszenie Vox Anilmalium, którego częścią jest ostrowiecki wolontariat powstało w 2012 r. Pomysł na jego założenie był bardzo prosty. – Było tak bardzo dużo zwierząt bezdomnych, a każdy z nas zajmował się zwierzętami pozbawionymi domów w niesformalizowanej postaci, że w pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że tak się dłużej nie da – mówiła Ksenia Buglewicz, reprezentant Stowarzyszena Vox Animalium.

Stowarzyszenie jest bardzo kameralne.

– Działamy jako wolontariusze – charytatywnie. Wszyscy pracujemy zawodowo na stanowiskach zupełnie niezwiązanych ze zwierzętami. Wolontariatem zajmujemy się po godzinach pracy, weekendami. Staramy się walczyć, ale bardzo dużo jest tej bezdomności zwierząt, a bardzo mało świadomości społecznej – ubolewała. Każdy uratowany zwierzak jest dla nich sukces. Obszarem działania Stowarzyszenia jest cała Polska, chociaż największy nacisk kładą właśnie na tereny województwa świętokrzyskiego.

Więcej o Stowarzyszeniu Vox Animalium pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this