Znajdź nas na

Subscribe

GMINA ĆMIELÓW

Na te drogi mieszkańcy gminy Ćmielów czekali od lat!

Dla jednych to tylko fragment asfaltu, dla mieszkańców Brzóstowej i Podgórza poprawa komfortu życia, a przede wszystkim bezpieczeństwa. – Niewielki metraż, ale mieszkańcy czekali na te drogi od 30 lat. Udało się spełnić ich marzenia. Taka jest też rola włodarza, żeby wsłuchiwać się w potrzeby mieszkańców – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Podkreśla, że realizacja inwestycji możliwa była dzięki pozyskanym dofinansowaniom z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Fot. Gmina Ćmielów

Gmina Ćmielów skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację inwestycji drogowych. Nie inaczej było w przypadku dwóch dróg w Podgórzu i Brzóstowej, na które otrzymała dofinansowanie w ramach  Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

– Potrzeb w gminie Ćmielów jest bardzo dużo. Ubolewam, że w tamtym roku nie było naboru wniosków w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani, aby aplikować o środki zewnętrzne, bo przecież z własnych jesteśmy w stanie zrobić niewiele. Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych, dzięki któremu możliwe było wykonanie tych dwóch inwestycji w Brzóstowej i Podgórzu to kolejny program służący wsparciem dla gmin, takich jak nasza – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Dodaje, że pozyskane dofinansowanie, to efekt dobrej, merytorycznej pracy urzędników z gminy Ćmielów, a także przychylności Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, który rozdysponował środki na ten cel. 

– Droga w Brzóstowej nie kwalifikowała się do żadnego innego funduszu, jak tylko w ramach FOGR-u. Tym bardziej cieszy mnie to, że zapewniliśmy rolnikom dojazd do pól, na który czekali od kilku dobrych lat. Wystosowali do mnie także petycję w tej sprawie, Cieszę się, że będzie im się pracowało lepiej łatwiej, a przede wszystkim  bezpieczniej – wyjaśnia Joanna Suska.

Inwestycja w Brzóstowej wyniosła w sumie 139 tys. złotych. Wykonano 222 metry nowego asfaltu. 

– Ponad 320 metrów asfaltu udało się wykonać w Podgórzu. Cieszę się, że mogliśmy spotkać się wspólnie z radnym Dariuszem Maruszczakiem, sołtysem wsi –  Wiesławą Kieloch, a także mieszkańcami na wyremontowanym odcinku drogi. Niech służy mieszkańcom zgodnie z ich oczekiwaniami – mówi Joanna Suska.  

Dodaje, że gmina nie spoczywa na laurach. 

– Będziemy składać kolejny wniosek w ramach „Polskiego Ładu”.  Nie ustajemy w działaniach. Warto podkreślić olbrzymie zaangażowanie naszych parlamentarzystów: posła Andrzeja Kryja i Agaty Wojtyszek. Odbyłam z nimi rozmowy, tym bardziej, że dofinansowanie w ramach „Polskiego Ładu”,  to 95 procent przy zaledwie 5 procentach wkładu własnego. Tym razem chcę skupić się na drogach. Przypomnę, że w pierwszym rozdaniu środków „wygrała” rewitalizacja Ćmielowa. To olbrzymi projekt o wartości 5 mln zł. Nie wszystko da się od raz zrobić. Proszę o cierpliwość Kadencja burmistrza trwa 5 lat, po to, żeby mieszkańcy po tym okresie czasu jż globalnie mogli ocenić to,  co udało się zrobić – podkreśla burmistrz. 

Dodaje, że każdego dnia do dalszego działania motywują ją dobre słowo od mieszkańców, że jako  burmistrz dała słowo przed wyborami i go dotrzymała. 

– Pandemia przeszkodziła nam w naszych planach, natomiast w 2021 roku ruszyliśmy pełną parą,  a efekt tych działań będzie widać przez najbliższe dwa lata. To motywuje do dalszych działań. To  cieszy, że mieszkańcy  mi zaufali,  a ja mogę wywiązywać  się z danego im słowa – podsumowuje. 

Wykonawcą inwestycji w Podgórzu i Brzóstowej była firma Marcina Jabłońskiego – PRD „Drogowiec” z Ostrowca Świętokrzyskiego,  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this