Znajdź nas na

FAKTY

Najbezpieczniej na drogach w województwie świętokrzyskim! Andrzej Bętkowski: To wytężony wysiłek wielu lat pracy dużej ilości osób!

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski odebrał statuetkę i przyznany tytuł honorowy „Najbezpieczniejszego województwa w Polsce w roku 2021”, przyznane przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Uroczysta gala przyznania nagród towarzyszyła przygotowanemu przez fundację IV Ogólnopolskiemu Konwentowi „Współpraca międzysektorowa i innowacje”. Został on zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Bądź bezpieczny na drodze”.

Odbierając statuetkę i tytuł, marszałek Andrzej Bętkowski powiedział:

– Niezmiernie mnie cieszy, że wytężony wysiłek wielu lat pracy dużej ilości osób, a także szeroka współpraca pomiędzy rożnymi instytucjami, składają się na sukces jakim niewątpliwie jest bezpieczny region. Nie ustajemy w wysiłkach systematycznego poprawiania bezpieczeństwa, ze szczególnych naciskiem na niechronionych użytkowników dróg. Przyjmuję, że zaszczytny tytuł Najbezpieczniejszego Regionu jaki odbieram w imieniu Samorządu Województwa, należy dedykować również wszystkim samorządom niższego szczebla, administracji rządowej która czuwa nad dostosowywaniem przepisów prawa drogowego do wyzwań XXI wieku, a także służbom porządku publicznego i tym, którzy z pasji do bezpiecznych podróży edukują młode pokolenia.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W konwencie i towarzyszącej mu gali wzięła udział także dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach Agnieszka Kuś.

W Warszawie wręczono także nagrody “Patron Bezpiecznych Dróg” – przyznawane wiodącym innowatorom z branż: motoryzacyjnej, infrastruktury drogowej, transportowo-przewoźniczej, szkoleniowej, a także służbom i osobom, które wyróżniają się działalnością na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Wśród laureatów konkursu znalazła się w tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Stowarzyszenie Automobilklub Kielecki.

Gala wręczenia nagród odbyła się w warszawskim Domu Technika NOT. W koncercie towarzyszącym spotkaniu wystąpili artyści polskich scen operowych – Justyna Reczeniedi i Jakub Milewski.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Fundacja „Nadzieja” została założona w 2004 r. Jej celem jest działanie na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych i ich rodzin w zakresie wspierania, leczenia, w tym również sanatoryjnego, regeneracji sił i wypoczynku oraz organizowaniem pomocy prawnej, psychologicznej, rzeczowej. Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego w zakresie nieodpłatnej pomocy społecznej, tworzenia ośrodków rehabilitacyjnych, sanatoryjnych i wypoczynkowych oraz punktów pomocy prawnej i psychologicznej, pełniąc zarząd nad tymi ośrodkami.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this