Znajdź nas na

FAKTY

W Kunowie pamiętają o zdolnych uczniach! Z inicjatywy burmistrza od 6 lat wypłacane są tam stypendia motywacyjne!

Z inicjatywy Lecha Łodeja, burmistrza miasta i gminy w Kunowie od 6 lat wypłacane są stypendia motywacyjne dla szczególnie uzdolnionych uczniów z terenu gminy Kunów w ramach „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Kunów”, przyjętego przez Radę Miejską w Kunowie. W latach 2016-2021 nagrodzono już 718 uczniów, a kwota wypłaconych stypendiów wyniosła w sumie 119 960 zł. Nie inaczej było w tym roku.

Zdjęcie ilustracyjne. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że stypendia motywacyjne przyznawane są najzdolniejszym uczniom z gminy Kunów od 31 maja 2016 r. Otrzymać mogą je uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, za indywidualne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia sportowe i artystyczne, a także za działania na rzecz społeczności lokalnej.

– Nie chcieliśmy, aby tylko utartym sloganem były słowa, że dobro dziecka jest najważniejsze. Dzieci i młodzież to nasza przyszłość, dlatego warto doceniać ich trud i motywować do dalszego działania. Proponując takie stypendia, chciałem wyróżnić dzieci, które są specjalistami w swoich dziedzinach, czy to naukowej, artystycznej, sportowej, czy społecznej. To nasz ukłon w ich stronę – tłumaczy Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje że w latach 2016 – 2021 stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Kunów otrzymało 718 szczególnie uzdolnionych uczniów z terenu gminy. Kwota wypłaconych stypendiów wyniosła  w sumie 119 960,00 zł.

– Także na rok 2022 w budżecie gminy Kunów zabezpieczyliśmy środki na pomoc materialną dla uczniów o charakterze motywacyjnym w wysokości 35 000 zł. Za działania w pierwszym półroczu 2022 roku, stypendium  przyznano  61 uczniom. Środki przeznaczone na ten cel wyniosły 14 790,00 zł. Dodatkowo zadecydowaliśmy i przyznaniu dwóch nagród dla Kamili Mikos i Natalii Bugajskiej, uczennic z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, w wysokości po 5 000,00 zł każda za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym – podkreśla burmistrz.

O specjalnych nagrodach pieniężnych dla utalentowanych byłych już uczennic kunowskich szkół pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this