Znajdź nas na

FAKTY

Najpierw go zaatakował, później okradł! 52-letni ostrowczanin tymczasowo aresztowany!

W minioną niedzielę (31 grudnia) na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, wobec 52-latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 59-letnim ostrowczaninie. Łupem agresora padło mienie w postaci telewizora oraz butli gazowej z reduktorem.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 29 grudnia 2023 roku około godziny 18.30 na ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało z relacji 59-letniego pokrzywdzonego, kiedy przebywał w swoim mieszkaniu ktoś zapukał do jego drzwi. Kiedy mężczyzna je uchylił do środka wtargnął znany mu 52-latek. Nieproszony gość odepchnął gospodarza domu w wyniku czego ten się przewrócił. Agresywny mężczyzna opuścił mieszkanie zabierając ze sobą telewizor oraz butlę gazową z reduktorem. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 500 złotych. W toku wykonywanych czynności jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 52-latka i odzyskali skradzione mienie. Sprawca rozboju trafił do policyjnej celi.
W minioną niedzielę (31 grudnia) na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 52-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.
Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this