Znajdź nas na

FAKTY

Opatów: Policja zatrzymała 45-latka podejrzanego o znęcanie się nad partnerką!

Do 5 lat więzienia grozi 45-latkowi z pow. opatowskiego (Świętokrzyskie), podejrzanemu o znęcanie się nad partnerką. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak groził kobiecie oraz naruszył jej nietykalność cielesną – poinformowała w środę świętokrzyska policja.

Grafika: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Opatowie (Świętokrzyskie) asp. Katarzyna Czesna-Wójcik powiedziała PAP, że w sylwestrową noc dyżurny opatowskiej jednostki otrzymał sygnał o tym, że w jednym z domów na terenie powiatu ma miejsce awantura pomiędzy partnerami. Pod wskazany adres skierowani zostali policjanci.

Na miejscu okazało się, że 45-letni mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu, stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki. W domu znajdowało się również około 3-letnie dziecko.

Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Śledczy ustalili, że mężczyzna zaatakował swoją partnerkę, powodując u niej obrażenia – zasinienia, zadrapania.

45-latek został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opatowie. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia zajmowanego miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że przemoc domowa jest przestępstwem, a ofiarami może być każdy – dziecko, osoba z niepełnosprawnościami, małżonek, partner, osoba starsza.

„Jeżeli z jakichś powodów nie chcemy dzwonić na policję, możemy skontaktować się z Niebieską Linią pod numerem 800 120 002 – konsultanci pomogą, powiedzą, co najlepiej zrobić w konkretnej sytuacji. Niebieska linia jest bezpłatna i czynna całą dobę” – dodała asp. Katarzyna Czesna-Wójcik.

Zaznaczyła, że Niebieska Linia, nie jest numerem alarmowym. Jeżeli czyjeś zdrowie lub życie jest bezpośrednio zagrożone – należy zadzwonić się pod numer 112. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this