Znajdź nas na

FAKTY

Najpierw przywłaszczyli kartę płatniczą, później płacili nią za zakupy! Teraz za życie na cudzy rachunek grozi im do 10 lat!

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mężczyźnie i 26 letniej kobiecie, którzy zatrzymani zostali przez ostrowieckich policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Para posłużyła się przywłaszczoną kartą płatniczą, robiąc pięciokrotnie zakupy na łączną kwotę ponad 150 złotych. Jak poinformowała Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. duet próbował jeszcze pięciokrotne dokonać podobnych transakcji w różnych placówkach handlowych na terenie Ostrowca Św.

Zdjęcie ilustracyjne

Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. w połowie czerwca bieżącego roku do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zawiadomienie dotyczące przywłaszczenia karty płatniczej. Stracił ją 70-letni ostrowczanin, który nie był wstanie określić okoliczności w jakich ją utracił. Zauważył, że z jego konta ubyło 150 złotych.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że  ktoś wykonał kilka transakcji jego karty, płacąc zbliżeniowo za zakupy w kilku różnych placówkach handlowych na terenie naszego miasta – dodaje Ewelina Wrzesień.

Praca policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich doprowadziła do ustalenia podejrzanych o to przestępstwo. W miniony piątek mundurowi zatrzymali 32-latka, który usłyszał zarzuty przywłaszczenia karty płatniczej oraz kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania na konto bankowe. Jego 26-letnia wspólniczka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowanie włamania. Policjanci ustalili, że para pięciokrotnie posłużyła się nie swoją kartą, płacąc nią za zakupy sklepach. Ponadto pięciokrotnie usiłowali dokonać podobnych transakcji. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this