Znajdź nas na

FAKTY

Nie deszcz, a wiatr wyrządził największe szkody! Strażacy podsumowali miniony weekend! [VIDEO]

To była pracowita niedziela dla ostrowiecki strażaków. Jak poinformowała nas Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św., ostrowieccy strażacy do akcji wyjeżdżali aż 15 razy. Okazało się również, że wiatr poczynił większe szkody niż deszcz i grad. Nawałnica naruszyła pokrycie dachu na budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Ostrowcu Św.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W sumie mieliśmy 15 zdarzeń. Najbardziej poszkodowana była zachodnia część Ostrowca Św. ulica Świętokrzyska, Osadowa. Tak naprawdę mogłabym powiedzieć, że bardziej powiało, niż napadało. Z 15 interwencji aż osiem dotyczyło głównie powalonych drzew, konarów na jezdnie, na chodniki, na linie energetyczne –  mówi Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.   

Wiatr siał także spustoszenie na terenie przy ostrowieckim szpitalu.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Namiot, który był taką wstępną izbą przyjęć został zniszczony przez wiatr. Usunęliśmy go, postawiliśmy nowy namiot pneumatyczny. Na ulicy Osadowej przy ogródkach działkowych przewrócony został niewielki mur oporowy, a do tego udrażnialiśmy przepusty, wymopowywaliśmy wodę z piwnicy. Jednak najwięcej strat poczynił wiatr – wyjaśnia Barbara Majdak.   

Podczas minionego weekendu  do różnego rodzaju zdarzeń, strażacy wyjeżdżali 22 razy. Jak dodaje Barbara Majdak, to sporo. Zazwyczaj jest ich około 7, 8. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this