Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

U jednego z pracowników ostrowieckiego ZUS-u wykryto koronawirusa! Instytucja wstrzymuje przyjmowanie klientów!

W ostrowieckim Inspektoracie ZUS od poniedziałku, 20 lipca przyjmowanie klientów odbywa się z wyłączeniem strefy bezpośredniej obsługi. Powód? U jednego z pracowników, który przebywał na kwarantannie potwierdzono dodatni wynik na Covid-19. Przyjmowanie dokumentów i wniosków możliwe jest (jak we wcześniejszym okresie) poprzez składanie ich do specjalnie przygotowanych skrzynek podawczych.

Źródło: www.gov.pl

O tym, że u jednego z pracowników ostrowieckiego Inspektoratu ZUS wykryto koronawirusa, potwierdził dziś (poniedziałek, 20 lipca) Paweł Szkalej, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału ZUS. Na szczęście osoba ta przebywała na kwarantannie. 

Od dziś (poniedziałek) 20 lipca, przyjmowanie interesantów odbywa się z wyłączeniem strefy bezpośredniej obsługi.  Przyjmowanie dokumentów i wniosków jest możliwe poprzez składanie ich do specjalnie przygotowanych skrzynek. Oddzielnie przyjmowane są dokumenty dotyczące zasiłków, emerytur i oddzielnie dotyczących tarczy antykryzysowej. 

– Pamiętajmy, że złożone dokumenty zostaną zarejestrowane i przekazane do odpowiednich wydziałów. Inspektorat pracuje normalnie, nie ma żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o wypłaty świadczeń, zasiłków, czy emerytur.   W przypadku konieczności otrzymania od ZUS np. zaświadczenia zostanie ono wysłane pocztą – przypomina Paweł Szkalej.

Zachęca wszystkich klientów do kontaktu elektronicznego poprzez portal PUE ZUS, lub telefonicznego pod numerem telefonu 41 263 37 13.

W przypadku konieczności bezpośredniej obsługi klienci proszeni są o kontakt z dowolną jednostką ZUS najbliżej mamy Inspektoraty w Opatowie i Starachowicach. 

Paweł Szkalej rzecznik prasowy kieleckiego oddziału ZUS

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this