Znajdź nas na

FAKTY

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie! W upalny dzień pojazd zamienia się w szklarnię!

Podczas wysokich temperatur pamiętaj, żeby nawet na chwilę nie zostawiać dziecka w samochodzie. Wystarczy kilka minut, aby pojazd nagrzał się i zamienił w rozgrzany „piekarnik” Dla dziecka to śmiertelna pułapka, z której samo się nie wydostanie. Podobna zasada dotyczy zwierząt. Zostawiając pupila w zamkniętym samochodzie, narażamy go na przegrzanie, odwodnienie, utratę przytomności a nawet śmierć.

fot. Policja Legnica

Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie minutę, nie zostawiajmy dzieci oraz zwierząt samych w samochodzie. W upalny dzień wnętrze samochodu błyskawicznie zamienia się w szklarnie i zamienia się w śmiertelną pułapkę.

Mundurowi apelują do do osób, które na parkingach lub w innych miejscach zobaczą dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie o natychmiastową reakcję. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny numer alarmowy 112. Jeśli widzimy, że dziecko znajdujące się w samochodzie i nie może czekać na pomoc odpowiednich służb, nie bójmy się sami podejmować działań ratowania jego życia.

Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w samochodzie na pełnym słońcu stwarza poważne zagrożenie utraty życia. Nie warto ryzykować –  ta jedna minuta może kosztować życie!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this