Znajdź nas na

FAKTY

(Nie)Bezpieczna droga do szkoły?

Z prośbą o zamontowanie barierek ochronnych, wzdłuż ulicy Dolnej w Szewnie po raz kolejny do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. apeluje Emilia Łupina, radna z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. – Kierowcy przekraczają prędkość, ostry zakręt, gęsta zabudowa, boczne uliczki to czynniki, które zwiększają ryzyko wypadków i kolizji, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – tłumaczy radna. Dodaje, że z chodnika wzdłuż ruchliwej drogi korzystają mieszkańcy w drodze do szkoły, kościoła, ośrodka zdrowia, na cmentarz, a także do sklepu. Postawienie barierek ochronnych, jej zdaniem, znacznie poprawiłoby poziom bezpieczeństwa.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Po raz kolejny zgłaszam interpelację w sprawie montażu barierek, gdyż mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do mnie z prośbą  o wykonanie takich zabezpieczeń, oddzielających jezdnię od chodnika. Barierki są bardzo potrzebne, ponieważ w tym miejscu jest bardzo niebezpiecznie. Kierowcy przekraczają prędkość, ostry zakręt, gęsta zabudowa, boczne uliczki są czynnikami, które zwiększają ryzyko wypadków i kolizji, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – pisze w swojej interpelacji z 10 stycznia 2021 roku Emilia Łupina, radna z Klubu PiS.

Dodaje, że istotne znaczenie ma fakt, że na tym odcinku przemieszcza się duża liczba pieszych do szkoły, sklepu, kościoła, ośrodka zdrowia, czy na cmentarz. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W imieniu mieszkańców proszę o podjęcie odpowiednich kroków w tej sprawie, gdyż nie ulega wątpliwości, że postawienie barierek ochronnych znacznie poprawi poziom bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców Szewny, ale również mieszkańców powiatu,  którzy często odwiedzają szewieński cmentarz – podsumowuje  radna.

Nie jest to jej jedyna interwencja w tej sprawie. 20 maja 2019 roku również apelowała do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.  o zamontowanie  barierek ochronnych.

Odpowiedź na interpelację radnej
Źródło: ostrowiecki.eu

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki,  odpisała jej wówczas, że „z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu nie ma potrzeby montażu dodatkowych elementów w postaci barierek. Jednocześnie wyjaśniam, że ruch pieszych we wskazanym rejonie, odbywa się po wydzielonym chodniku – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnej z 17 czerwca 2019 roku.

Nie inaczej brzmi oficjalna odpowiedź, jaką otrzymała  15 stycznia 2021 roku, z tą różnicą, że tym razem podpisał się pod nią Andrzej Jabłoński, wicestarosta ostrowiecki, a montaż barierek z „nie ma potrzeby” zmienił się w: „nie jest możliwy”.  

– Biorąc pod uwagę nasza wcześniejsza odpowiedź oraz uwarunkowania techniczne wynikające z szerokości istniejącego chodnika wyjaśniam, że montaż barierek we wskazanym miejscu nie jest możliwy – wyjaśnia Andrzej Jabłoński.    

Odpowiedź na interpelację radnej Źródło: ostrowiecki.eu

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this