Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Niebezpieczna „pamiątka” z II Wojny Światowej w gminie Bodzechów!

W piątek, 20 września dyżurny ostrowieckiej Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie o ujawnionym niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Znalezisko w jednej z miejscowości gminy Bodzechów zostało natychmiast zabezpieczone przez patrol policyjny do momentu przybycia saperów.

Zdjęcie ilustracyjne


II Wojna Światowa już dawno się skończyła, a wciąż na terenach powiatu ostrowieckiego mieszkańcy odnajdują pozostałości i „niechlubne pamiątki” minionych czasów.

W miniony piątek, 20 września, przed godziną 08.00 rano  dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Podszkodzie w gminie Bodzechów na terenie prywatnej posesji ujawniono niewybuch. Na miejsce znaleziska skierowany został patrol policji, gdzie ostrowiecki pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne potwierdzając, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Tego samego dnia po godzinie 13.00 znalezisko zostało zabrane przez saperów.

Policjanci przypominają, że takiego nietypowego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy o nim jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this