Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Niedziela z tenisem stołowym w roli głównej! Zawodnicy rywalizowali w Kunowie i Janiku!

W minioną niedzielę (15 stycznia) rozegrany został Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w Janiku w kategorii seniorów, w którym uczestniczyło 15 zawodników z Kunowa, Janika oraz z Ostrowca Św. Tego samego dnia w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie rozgrywany był również III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów, podczas którego rywalizowało 25 zawodników (22 mężczyzn i 3 kobiety). – Od kilku lat te największe imprezy województwa świętokrzyskiego w tenisie stołowym odbywają się właśnie na hali sportowej przy ulicy Fabrycznej w Kunowie. Dzięki przychylności pana burmistrza Lecha Łodeja, a także dzięki bardzo dobrej współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Tenisa Stołowego możemy promować tę dyscyplinę – wyjaśnia Maciej Dziedzic, koordynator sportu w gminie Kunów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorek i Seniorów rywalizowało  22 zawodników i 3 zawodniczki. W kategorii kobiet pierwsze miejsce  zajęła Ewa Osuch z Kielc, drugie miejsce Katarzyna Purgała z Wąchocka, trzecie –  Emilia Bajer z Suchedniowa. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Mateusz Malik, drugie miejsce Dawid Stąpór z Suchedniowa, 3 miejsce – Jakub Warpas z Bilczy. 

Maciej Dziedzic, koordynator sportu w gminie Kunów przypomina, że turniej kwalifikacyjny w Kunowie organizowany jest już od kilku lat. 

– Od kilku lat te największe imprezy województwa świętokrzyskiego w tenisie stołowym odbywają się właśnie na hali sportowej przy ulicy fabrycznej w Kunowie. Dzięki świetnej współpracy i zrozumieniu Lecha Łodeja, burmistrza miasta i gminy w Kunowie, a także dzięki współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Tenisa Stołowego, z panem prezesem Robertem Janusem, sprzęt który wykorzystywany jest podczas turniejów, jest najwyższej jakości. To profesjonalny sprzęt sportowy – mówi Maciej Dziedzic.  

Maciej Dziedzic, koordynator sportu w gminie Kunów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreśla, że gmina Kunów stawia na sport i sportem stoi. Od 2016 roku, gdy zawiązała się sekcja tenisa stołowego, która uczestniczyła w rozgrywkach III Ligi Świętokrzyskiej od tego momentu rok po roku,  ta poprzeczka jeśli chodzi o organizację, o poziom sportowy, popularyzację tenisa stołowego jest coraz wyżej. 

– W tym roku szczególny nacisk kładziemy na popularyzację sportu wśród młodzieży. 18 listopada 2022 roku organizowaliśmy imprezę z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości – „Dla Niepodległej”. Uczestniczyło w niej ponad 70 osób z gminy Kunów.  Zainteresowanie jest spore. Już w marcu odbędą kolejne Mistrzostwa Kunowa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców, a miesiąc wcześniej, 19 lutego Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Seniorów  i Seniorek w tenisie Stołowym – wyjaśnia.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Maciej Dziedzic podkreśla, że tenis stołowy to sport dla wszystkich. Uczy cierpliwości, koordynacji ruchowej, a także walki ze stresem. Każdemu zawodnikowi podczas meczu towarzyszą bowiem ogromne emocje.

Damian Listek z Janika należy do sekcji ZSTS Zgoda Janik. Przyznaje, że sportem zainteresował się już w szkole podstawowej, to wtedy zaczął brać udział w pierwszych zawodach. Po szkole średniej przyszła przerwa. 

Damian Listek z Janika należy do sekcji ZSTS Zgoda Janik
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Do tenisa stołowego wróciłem, gdy miałem 24 lata. I tak moja przygoda z tenisem trwa już 15 lat. Mam puchary z różnych zawodów, czy to wojewódzkich, czy lokalnych. Tenis stołowy to sport dla każdego,  ponieważ widziałem i mężczyzn, i kobiety którzy po 70-ce, czy 80-ce startują w zawodach i nieraz potrafią zaskoczyć swoimi umiejętnościami, pokonując dużo młodszych zawodników. Doświadczenie robi swoje – mówi Damian Listek.

Mateusz Malik, który zwyciężył w W III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorek i Seniorów w Kunowie pochodzi z Małopolski. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Moja przygoda z tenisem zaczęła się  już w szkole podstawowej, moim nauczycielem wychowania fizycznego był mój tato, który zaszczepił we mnie pasję do gry. Potem moja droga poszła już bardziej profesjonalnym torem. Od dwóch lat występuję w Województwie Świętokrzyskim, gram w Klubie UKS Orlęta Bilcza – wyjaśnia Mateusz Malik, który na swoim koncie ma wygraną  w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów.  

Zdaniem zawodnika z Małopolski tenis stołowy, to sport dla wszystkich: tych najmniejszych i najstarszych. Nie absorbuje nas fizycznie, ale pozwala utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Potrzebny jest spryt i dobra koncentracja – dodaje.  

Mateusz Malik, który zwyciężył w W III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów i Seniorek w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zwraca uwagę na bardzo dobre przygotowanie techniczne hali w Kunowie.

– Mamy tu najwyższej jakości stoły, piłeczki również, światło też jest ok, sala jest duża, jest ciepło. Mogę powiedzieć, ze warunki są naprawdę ok – podsumowuje.

W niedzielę odbywał się również Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w Janiku w kategorii seniorów, w którym uczestniczyło 15 zawodników z Kunowa, Janika oraz z Ostrowca Św. Pierwsze miejsce zajął Damian Listek z Janika, drugie Zbigniew Kabałą, również z Janika, trzecie Sławomir Banaszek z Ostrowca Św.

fot. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku w niedzielę (15 stycznia) odbywał się Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w Janiku w kategorii seniorów fot.
FB Lech Łodej

Z tego, że Kunów sportem stoi cieszy się Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

– Od 7 lat działa  nas Liga Tenisa Stołowego. Bardzo dużo osób chętnych korzysta. Nasi zawodnicy osiągają doskonałe wyniki. Warto podkreślić również bardzo dobrą współpracę z Robertem Janusem, prezesem Świętokrzyskiego Związku Tenisa Stołowego. To właśnie ze Związku otrzymaliśmy spore pieniądze na sprzęt: zakupiliśmy m.in. profesjonalne stoły do tenisa, które służą naszym zawodnikom, jak i zawodnikom z całego województwa świętokrzyskiego podczas organizowanych przez nas turniejów. Mam nadzieję, że to, że nie żałujemy na sport zachęci kolejnych młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu – podsumowuje Lech Łodej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this