Znajdź nas na

FAKTY

Nietrzeźwi kierujący to „zmora” minionego długiego weekendu!

9 kolizji drogowych oraz 1 wypadek drogowy, 3 nietrzeźwych kierujących – to bilans długiego noworocznego weekendu na drogach powiatu ostrowieckiego. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwały służby prewencji, kryminalni, jak i mundurowi z drogówki.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzili wzmożone działania, skierowane głównie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do 1 wypadku drogowego oraz 9 kolizji. Policjanci zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy podróżowali na „podwójnym gazie”.

Jako pierwsza w ręce mundurowych „wpadła” 39-letnia mieszkanka Krakowa. Do jej zatrzymania doszło w miniony piątek, 29 grudnia 2023 roku w Podszkodzu. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu. Tego samego dnia policjanci z ostrowieckiej drogówki, na ul. Romualda Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen, którym kierował 53-letni ostrowczanin. Mężczyzna wsiadł za „kółko” swojego auta mając blisko promil alkoholu w organizmie. Do grona nieodpowiedzialnych kierowców dołączył 44-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W trakcie interwencji policjanci wyczuli od kierowcy Volkswagena silną woń alkoholu. Jak ustalili  44-latek kierował niemieckim autem mając ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz cała trójka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this