Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

(Nie)trzeźwy poniedziałek na ostrowieckich drogach!

Poniedziałkowy (29 sierpnia) poranek dla kilku osób do trzeźwych nie należał. Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 2 mężczyzn, którzy zdecydowali się kierować na „podwójnym gazie”. Dodatkowo policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych rowerzystów. Nieodpowiedzialni kierujący muszą liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

W poniedziałkowy (29 sierpnia) poranek na drogach powiatu ostrowieckiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy przeprowadzili 527 kontrole stanu trzeźwości kierujących. Zwracali uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także na rowerzystów. Niestety „trzeźwy poranek” dla wszystkich kierowców nie był. Jako pierwszy do kontroli drogowej na ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim został zatrzymany 25-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Mężczyzna kierował pojazdem marki Seat mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 38-letni kierowca pojazdu marki Scania. Mieszkaniec gminy Bodzechów podróżował ul. Fabryczną w Kunowie mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz obydwu kierującym grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych rowerzystów, którzy zostali ukarani wysokimi mandatami. Niechlubnym rekordzistą jednośladu okazał się 62-letni mieszkaniec gminy Kunów, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Alkomat znajdujący się w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski.naOSTRO.info

Mundurowi po raz kolejny apelują do kierujących o to, by przed jazdą sprawdzili czy są trzeźwi, jeżeli poprzedniego dnia spożywali alkohol. W każdej komendzie także w Ostrowcu Świętokrzyskim znajduje się alkomat, którym można przebadać się przed wyruszeniem w podróż. Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych na drodze. Jazda na „podwójnym gazie” grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie, ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this