Znajdź nas na

FAKTY

Ukradł 3 automatyczne szczoteczki do zębów, markową whisky i 28 paczek papierosów! Grozi mu do 5 lat!

Intensywna i skuteczna praca policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy doprowadziła do zatrzymania 21-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież 3 automatycznych szczoteczek do zębów, markowej whisky i 28 paczek papierosów. Straty jakie spowodował nieuczciwy klient w miejscowych sklepach szacowane są na ponad 1400 złotych. W związku z tym, że działał on w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kilka dni temu policjanci z ostrowieckiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Do zdarzenia miało dojść w jednej z miejscowych drogerii. Łupem nieuczciwego klienta padły 3 sztuki automatycznych szczoteczek do zębów o łącznej wartości blisko 800 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy, którzy wczoraj natrafili na trop sprawcy. Rabusiem okazał się 21-letni ostrowczanin. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pobliskiej jednostki policji. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności stróże prawa ustalili, że ten sam sprawca dwa dni po zdarzeniu dopuścił się podobnego czynu w jednym z miejscowych marketów. Tym razem ze sklepowych półek zabrał markowy alkohol i 28 sztuk paczek papierosów. Wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę ponad 600 złotych.

Jeszcze tego samego dnia 21-latek usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Wiadomo już, że to nie pierwsze kradzieże, które mężczyzna ma na swoim koncie. Czynów tych dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy kary za podobne przestępstwa, czyli działając w warunkach recydywy. Dlatego też sąd może wymierzyć mu teraz wyższy wymiar kary. Za kradzież ustawodawca przewidział karę do 5 lat więzienia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this