Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nietrzeźwy przewoził siedmioro dzieci!

Podczas dzisiejszej akcji „Trzeźwy poranek” ostrowieccy policjanci skontrolowali 640 kierowców, wśród nich znalazł się 52-latek, który w godzinach porannych przewoził samochodem marki IVECO siedmioro dzieci. Miał on ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

naOSTRO.info

Dzisiaj (w piątek, 15 lutego) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy policji przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Podczas dzisiejszej akcji, przebadanych zostało 640 kierowców. Policjanci ujawnili 1 kierującego znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu. Nieodpowiedzialny 52-latek w godzinach porannych przewoził samochodem marki IVECO siedmioro dzieci. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że 52 –letni mężczyzna odpowiadał już wcześniej za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

Teraz ze swojego zachowania 52-latek będzie tłumaczył się przed sądem. Za czyn, którego się dopuścił może czekać go utarta prawa jazdy, kara aresztu bądź grzywny.

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu tego typu akcje będą przeprowadzane cyklicznie.

Policjanci apelują o rozwagę. Przypominają także, że w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim został zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości.

Źródło KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this