Znajdź nas na

FAKTY

Nowe huśtawki, urządzenia do ćwiczeń – gmina Kunów rozbudowuje strukturę rekreacyjną!

Orbitrek i narciarz w Udzicowie, elementy zabawowe w Boksycce, huśtawki przy ulicy Laski w Kunowie – gmina Kunów systematycznie rozbudowuje infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. – Nie zapominamy o mieszkańcach nawet najmniejszej miejscowości. To jaką popularnością cieszą się siłownie zewnętrzne, czy place zabaw widać każdego dnia. Tylko kapryśna pogoda sprawia, że pustoszeją – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Urządzenia zabawowe w Udzicowie Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

O tym jak ważna jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu nikogo przekonywać nie trzeba. Wiedzą o tym doskonale w gminie Kunów. Samorząd doinwestowuje w już istniejące place zabaw czy siłownie zewnętrzne, buduje także nowe miejsca, które służą wspólnej rekreacji i integracji. 

– Systematycznie rozbudowujemy infrastrukturę służącą do zabaw, czy ćwiczeń.  Mamy świadomość jak ważne jest zdrowie. Wiemy jak wiele osób odczuwa skutki powikłań po covidzie m.in. dla tych mieszkańców i turystów na kunowskim Rynku stanęła tężnia solankowa. Place zabaw oblegane są przez dzieci i  młodzież. Rzadko się zdarza, żeby tam nie było nikogo, decydują o tym najczęściej niekorzystne warunki atmosferyczne – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Huśtawki w Boksycce
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dziś (wtorek, 1 sierpnia)na placu w Udzicowie zostały zamontowane dwa elementy siłowni zewnętrznej (orbitrek i narciarz). Koszt inwestycji to około 7 000 zł. Środki pochodzą z budżetu gminy Kunów.

– Na wniosek mieszkańców w strefie relaksu przy ulicy Laski w Kunowie pojawiły się huśtawki. Mam nadzieję, że sprawią radość wszystkim dzieciom – mówi burmistrz.

Koszt zadania to 11 000 zł. Środki pochodzą z budżetu gminy Kunów.
W Boksycce na placu, który został zakupiony przez gminę z myślą o mieszkańcach tego sołectwa  zamontowano elementy zabawowe. Zakupione zostały przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Boksycki, sfinansowane z budżetu gminy Kunów oraz dofinansowania pozyskanego z LGD Krzemienny Krąg w ramach PROW na lata 2014 – 2020. Koszt inwestycji to  11 160 zł. W przyszłości w Boksycce powstanie świetlica wiejska, zamontowane zostaną również urządzenia siłowni zewnętrznej.

Huśtawki na skwerze przy ulicy Laski w Kunowie
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this