Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu komunalnym. Na razie tylko od ulicy Długiej!

Jeśli wierzyć zapewnieniom Krzysztofa Kowalskiego, naczelnika Wydziału Infrastruktury Komunalnej ponad 70 nowych miejsc parkingowych pojawi się przy cmentarzu komunalnym w Ostrowcu Św. Ułatwi to dostęp do nekropolii nie tylko mieszkańcom, ale i przyjezdnym gościom, odwiedzających swoich bliskich zmarłych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

1300 m2 powierzchni, która pomieści ponad 70 samochodów osobowych, to parametry nowo budowanego parkingu przy cmentarzu komunalnym w Ostrowcu Św., który ma chociaż w części rozwiązać problem braku miejsc parkingowych przy cmentarzu.

– Tych parkingów w mieście ciągle mało, tych miejsc postojowych ciągle brakuje. Widzimy wzmożony ruch na naszych ulicach. W domach jest dwa, trzy, a nawet cztery samochody, więc jest problem z zaparkowaniem – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

Ułatwienie dla mieszkańców, a także gości spoza miasta, odwiedzających Cmentarz Komunalny w Ostrowcu Św., a także dbałość o wizerunek zewnętrzny okolicy przy nekropolii, znajdującej przy ulicy Długiej, były powodem podjęcia inicjatywy wsparcia Zakładu Usług Pogrzebowych, zarządcy ostrowieckiego cmentarza komunalnego przez Gminę Ostrowiec Św. polegającej na poszerzeniu już istniejącego parkingu.

– Jeżeli chodzi o ten teren, to traktujemy go, jako utwardzenie terenu, nie jest to stricte parking w sensie rozumiany z prawa budowlanego. Natomiast będzie tu dopuszczone zatrzymywanie pojazdów w okresach, gdy tych miejsc parkingowych jest mało i tak to traktujemy. Liczymy, że dzięki temu przybędzie około 70 miejsc parkingowych – mówił Krzysztof Kowalski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej w UM w Ostrowcu Św.

Pracę przy budowie nowych miejsc parkingowych wykonuje Zakład Usług Miejskich. Dyrektor Zakładu Łukasz Dybiec nie przewiduje wystąpienia trudności przy pracach budowlanych, zapewnia także, że całość robót skończy się szybko.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Prace przebiegają dosyć szybko myślę, że w przeciągu 2,5 tygodnia je zakończymy – komentuje Łukasz Dybiec

W zamian za wycięte drzewa pod budowę terenu utwardzonego spełniającego rolę nowego parkingu przy cmentarzu komunalnym Gmina Ostrowiec Św chce zrewitalizować pas zieleni wzdłuż nowego parkingu.

– Generalnie chcemy zlikwidować ten asfalt lany, który kiedyś był chodnikiem lub ścieżką rowerową nie wygląda to estetycznie. Jest to pas drogi powiatowej dlatego musimy się wstrzymać jak to porozumienie (o przejęciu w zarządzanie dróg powiatowych przez gminę Ostrowiec Św) zostanie podpisane wtedy będziemy mogli coś na ten temat pomyśleć i zrobić coś w zamian za te drzewa, które zostały wycięte w miejscu gdzie teraz będzie teren utwardzony – powiedział Naczelnik Wydziału Infrastruktury Krzysztof Kowalski.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Z takiego obrotu sprawy cieszy się m.in. Zbigniew Bień, prezes Zakładu Usług Pogrzebowych.  Uważa, że obiekt ułatwi życie mieszkańcom, przyjeżdżającym na cmentarz zwłaszcza w okresach świątecznych.  

Pozostaje pytanie co z miejscem parkingowym po drugiej stronie cmentarza. Czy mieszkańcy doczekają się tam bardziej funkcjonalnego parkingu, żeby nie musieli parkować na trawie, tak jak robią to dotychczas.

Podczas dzisiejszej konferencji na to pytanie nie udało się uzyskać odpowiedzi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this