Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

O krok od tragedii! Mieszkanka gminy Ożarów zatrzymała nietrzeźwego kierowcę w… Ćmielowie!

To kolejna informacja o nietrzeźwym kierowcy, który za nic ma bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. W środę (19 lutego), mieszkanka gminy Ożarów ujęła na gorącym uczynku nietrzeźwego kierującego Fiatem. Być może swoją postawą zapobiegła tragedii. Jak się okazało 54-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W środę (19 lutego), kilka minut przed godziną 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w Ćmielowie.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z ostrowieckiej drogówki. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zauważyła ona jak do pojazdu marki Fiat wsiadał mężczyzna, który jej zdaniem był pijany, a następnie próbował odjechać. Kobieta chcąc zapobiec tragedii wyciągnęła kierującemu kluczyki z włoskiego auta i o całym zdarzeniu zawiadomiła mundurowych. Od 54-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjanci potwierdzili przypuszczenia interweniującej kobiety. Badanie alkomatem wskazało, że wsiadł on za kierownicę mając blisko 3 promile alkoholu. Tym razem dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej nie doszło do tragedii.

Wkrótce za swój czyn 54-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Pijany kierowca musi się liczyć również z dotkliwą karą finansową.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this