Znajdź nas na

FAKTY

O krok od tragedii! Motorowerzysta z promilami! Zatrzymał go funkcjonariusz z Kunowa!

Sierżant Damian Zakrzewski, policjant z Komisariatu Policji w Kunowie jadąc na służbę zauważył motorowerzystę, który stracił panowanie nad pojazdem, a następnie się przewrócił. Kiedy stróż prawa zatrzymał się, aby udzielić mu pomocy, wyczuł od niego woń alkoholu. Jak się okazało, 32-letni motorowerzysta miał ponad 3,5 promila.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W miniony piątek, 3 czerwca  około godziny 21.40 sierż. Damian Zakrzewski z Komisariatu Policji w Kunowie, jadąc na służbę zwrócił uwagę na kierującego motorowerem. Z relacji mundurowego wynikało, że w miejscowości Nietulisko Duże kierujący jednośladem przejechał przez drogę krajową, po czym wyjechał na drogę szutrową, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Stróż prawa zatrzymał się, aby udzielić pomocy mężczyźnie.  Jednak mundurowy już  po chwili zorientował się, że przyczyną upadku motorowerzysty był prawdopodobnie nadmiar alkoholu.

Sierż. Damian Zakrzewski natychmiast powiadomił dyżurnego ostrowieckiej komendy o swoich przypuszczeniach i do czasu przyjazdu wsparcia mundurowych, uniemożliwił kierującemu jednośladem dalszą jazdę.

Na miejscu policjanci z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy potwierdzili przypuszczenia interweniującego funkcjonariusza. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 32-letniego mieszkańca gminy Kunów ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie on przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Mundurowi apelują: 

Jeśli zauważymy kierującego, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądźmy obojętni, reagujmy i powiadommy o tym Policję! Każdy może zadzwonić – nawet anonimowo – pod numer alarmowy 112. Takie działanie może uratować ludzkie życie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this