Znajdź nas na

FAKTY

O krok od tragedii! Wpadł, bo wypatrzył go operator monitoringu!

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Waśniów, który prowadził osobowego Forda na podwójnym gazie. Nieodpowiedzialnego kierowcę najpierw wypatrzył operator miejskiego monitoringu, a następnie zatrzymała ostrowiecka policja. Okazało się, że 25-latek posiada orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

fot. Łukasz Grudniewski.naOSTRO.info

Dzięki czujności operatora miejskiego monitoringu, ostrowieccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Waśniów, który podróżował osobowym Fordem, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

2 czerwca przed godziną 02.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika obsługującego miejski monitoring. Z jego relacji wynikało, że ulicami Ostrowca Św. porusza się pojazd marki Ford, którego kierujący kilka minut wcześniej spożywał alkohol.

Policjanci z ostrowieckiej „patrolówki” natychmiast rozpoczęli poszukiwania nieodpowiedzialnego kierowcy. Po chwili na jednym z osiedli mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej opisywany pojazd. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec gminy Waśniów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził na podwójnym gazie. Miał blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po chwili na jaw wyszło, że nie stosował się on do orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz 25-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this