Znajdź nas na

FAKTY

Poprawi się komfort życia pensjonariuszy DPS-u przy Grabowieckiej! Pomocną dłoń wyciągnął Urząd Marszałkowski!

Trzy umowy na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych podpisali z beneficjentami Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, a także wicemarszałek Renata Janik. W wydarzeniu uczestniczył również członek Zarządu Województwa – Marek Jońca. Dofinansowanie otrzymały: Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze, a także Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzięki środkom będącym w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, a pochodzącym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprawi się komfort życia mieszkańców ostrowieckiego DPS-u przy ulicy Grabowieckiej, zniwelowane zostaną także skutki, ubiegłorocznego, tragicznego w skutkach pożaru

DPS przy ulicy Grabowieckiej 7 w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To kolejne umowy na dofinansowanie z PFRON robót budowlanych w takich obiektach. W roku 2020 województwo świętokrzyskie dostało na ten cel 8 283 743,00 zł, a Sejmik Województwa pod koniec kwietnia dokonał podziału tych środków. Kwotę 1 100 000,00 zł z tej puli przeznaczono na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących osobom niepełnosprawnym. 

– Łącznie będzie podpisanych sześć umów na przeprowadzenie takich prac. Dofinansowanie otrzymały wszystkie projekty pozytywnie ocenione – mówiła wicemarszałek województwa Renata Janik.

Dzięki dofinansowaniu kwotą 170 000,00 zł poprawią się warunki w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zostanie wyremontowany trzykondygnacyjny budynek. W ubiegłym roku uległ on zniszczeniu w wyniku pożaru i jest wyłączony z użytkowania. 

– Dzięki tym środkom nie tylko zniwelujemy skutki pożaru, ale też ułatwimy życie mieszkańcom. Obecnie mamy w obiekcie wąskie drzwi, wysokie progi i brodziki, co jest dużym utrudnieniem – mówiła Karolina Nowak, dyrektor DPS-u w Ostrowcu Świętokrzyskim, która za pomoc podziękowała także w imieniu pensjonariuszy. 

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Po remoncie budynek zostanie oddanych w nowym standardzie. Całkowita wartość inwestycji to ok. 355 000,00 zł.

– Prace obejmą ocieplenie ścian, wykonanie okładzin, malowanie, wymianę okien i drzwi, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. W ramach realizacji tego zadania do użytku zostanie oddanych 11 pokoi dla 20 pensjonariuszy DPS wraz z zapleczem sanitarno-rehabilitacyjnym – wylicza Magdalena Zieleń, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

Oprócz ostrowieckiego DPS-u wsparcie otrzymały także Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu i Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze.

Ten pierwszy  otrzyma 190 000,00 zł na przebudowę dźwigu szpitalnego, natomiast Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze wymieni windę osobową. Jak podkreślił dyrektor Centrum Mariusz Gil, stare urządzenie jest również mocno wyeksploatowane, a niezbędne dla osób niepełnosprawnych korzystających ze świadczeń rehabilitacyjno-medycznych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this