Znajdź nas na

FAKTY

Obiecanki cacanki…? Pumptracka na Pułankach jak nie było, tak nie ma!

Miały być trzy tory pumptrackowe, do tego „część eventowa” z miejscem dla kibiców i rodzin – mowa o nowej atrakcji na osiedlu Pułanki, o której w styczniu 2021 roku poinformował Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Niestety pomimo upływu 9 miesięcy na terenie, na którym powstać miała atrakcja dla rowerzystów, wciąż rośnie trawa. W Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim zapytaliśmy o postępy w realizacji ten inwestycji.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Pumptrack to  specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, składającym się z wyprofilowanych zakrętów, garbów, muld, małych hopek ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Atrakcja, składająca się z trzech takich torów  miała powstać w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mówił o tym na początku roku Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. 

– Aura zimowa, ale nie przeszkadza nam to w planowaniu nowej inwestycji, nowej atrakcji, czegoś ciekawego, dedykowanego naszej młodzieży, uczniom, osobom, które chcą aktywnie spędzać czas. Chcemy wybudować na tym terenie, dzięki współpracy  z Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową, zespół trzech torów – pumptracków do jazdy wyczynowej, do ćwiczeń, wymagających umiejętności równowagi. Przy tych torach chcemy też taką część eventową, komunikacyjną i również część dla kibiców, dla rodziców, dla osób, które będą chciały popatrzeć na umiejętności swoich podopiecznych, swoich dzieci – mówił podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w styczniu, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  

Dodał, że ze wstępnych wyliczeń wynika, iż  inwestycja kosztować będzie miasto od 600-800 tysięcy złotych.   

– Tę kwotę chcemy podzielić na dwa  etapy, żeby nie obciążać budżetu miasta specjalnie i zrobić w tym roku największy tor – uniwersalny i w kolejnym roku dokończyć tą inwestycję. Tak jak powiedziałem to jest ukłon także m.in w stronę środowiska rowerowego. Chcę tutaj bardzo serdecznie podziękować temu środowisku. Bo naprawdę mamy dużą grupę, mocną grupę rowerzystów, którzy zachęcają, którzy pokazują, że warto aktywnie uprawiać tę dyscyplinę sportu i rekreacyjnie i zawodowo – podkreślał  prezydent.  

Od konferencji prasowej  minęło blisko 10 miesięcy, a  budowy atrakcji dla rowerzystów wciąż nie ma. 

Jak udało się nam ustalić w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim dla inwestycji opracowana została dokumentacja projektowa. 

– W dniu 29 marca 2021 roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zawarła umowę z Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową na korzystanie z nieruchomości, w związku z planowaną realizacją inwestycji – czytamy w odpowiedzi na nasze pytania, pod która podpisał się Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Nie został jednak ogłoszony przetarg na realizację tego zadania.  

– Na podstawie kosztorysu inwestorskiego wartość realizacji zadania wynosi 2 158 583, 16 zł brutto. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski złożyła do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek o dofinansowanie inwestycji , jednak nie został on rozpatrzony pozytywnie. W roku 2022 gmina będzie ponownie składać wniosek o dofinansowanie tego zadania. Termin oddania do użytku inwestycji zostanie określony po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy – pisze Dominik Smoliński. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this