Znajdź nas na

FAKTY

Obradował Sejmik Województwa Świętokrzyskiego!

W poniedziałek, 24 października, w formule hybrydowej, obradował Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie województwa oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2022-2040. Wyrazili również zgodę na wniesienie wkładu pieniężnego do Spółki „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. na działalność leczniczą oraz pokrycie nowych akcji spółki.

Wicemarszałek Renata Janik i Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

adni Sejmiku wyrazili zgodę na oddanie w najem, w trybie bezprzetargowym, na okres 5 lat, części nieruchomości zajętej pod lotnisko w Masłowie k/Kielc. Wynajem dotyczyć będzie hangaru, gdzie przechowywany jest samolot. Zgodzili się także na zawarcie umowy na wydzierżawienie części nieruchomości w obrębie stacji paliw, położonej na lotnisku w Masłowie Pierwszym, z firmą Mieleckie Zakłady Lotnicze spółka z o.o. w Mielcu. Sejmik przegłosował zgodę na sprzedaż niezabudowanej działki w gminie Bałtów, będącej własnością województwa świętokrzyskiego.

Podczas obrad LII sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego radni przegłosowali wprowadzenie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2022-2040 oraz zmian w tegorocznym budżecie województwa. Przegłosowali uchwałę w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzania postępowania konkursowego na stanowisko kierownika Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Sejmik przegłosował uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie przez województwo świętokrzyskie do Spółki „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. z siedzibą w Busku-Zdroju wkładu pieniężnego na pokrycie nowych akcji, obejmowanych w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki. Zgoda dotyczy wniesienia wkładu pieniężnego w wysokości 5 mln zł z przeznaczeniem tych środków m.in. na działalność leczniczą oraz na objęcie przez województwo świętokrzyskie nowych 500 000 sztuk akcji imiennych, o wartości nominalnej 10 zł każda, w podwyższonym kapitale zakładowym spółki.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego przyjął informację o stanie realizacji zadań oświatowych Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this