Znajdź nas na

FAKTY

Zmarły kolejne dwie osoby z powiatu starachowickiego zakażone koronawirusem!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Dotarły do nas też smutne informacje o śmierci 2 mieszkańców województwa świętokrzyskiego. To starsi mężczyźni z powiatu starachowickiego.

Grafika: naOSTRO.info

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 248 zachorowań na COVID-19, w tym 6 zgonów oraz 7 ozdrowień.

– Mamy 177 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (65), dolnośląskiego (29), śląskiego (21), małopolskiego (15),

zachodniopomorskiego (14), pomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (6), lubelskiego (4), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1) – po godzinie 10.00 poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 

– To młoda kobieta z powiatu kieleckiego. Z przykrością informujemy o śmierci 2 mieszkańców województwa świętokrzyskiego – to starsi mężczyźni zamieszkali w powiecie starachowickim – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

Jak podało Ministerstwo Zdrowia mężczyźni, którzy zmarli w Starachowicach mieli 72 i 73 lata. Zmarli też: 64-letnia kobieta z Raciborza, 79-letni mężczyzna z Tychów, 61-letnia kobieta z Tomaszowa Mazowieckiego, 90-letnia kobieta, 94-letni mężczyzna z Kleszczowa, 87-letnia kobieta  i 86-letnia kobieta z  Poznania. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Według danych Powiatowej  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. , 196 osób objętych jest kwarantanną, 2 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym, 3 osoby poddane są hospitalizacji. 

Jak poinformował wczoraj (22 kwietnia) Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Starachowicach przebywało 66 pacjentów, 49 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 17 oczekiwało  na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania). W izolatorium przebywało 18 osób.

W sumie w Polsce na COVID-19 zachorowało 10 346 osób. Zmarło 435 osób. Wyzdrowiał 1740 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this