Znajdź nas na

FAKTY

Od jutra ponownie możliwy będzie wjazd na wiadukt przy Węźle Brezelia!

Od jutra (środa, 26 lipca) ponownie możliwy będzie wjazd na wiadukt nad drogą wojewódzką nr 755 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakończyły się bowiem prace przy przebudowanej łącznicy istniejącego węzła Brezelia. Nadal zamknięty będzie zjazd z ronda na pozostającą w budowie obwodnicę miasta w ciągu drogi krajowej nr 9.

Źródło: GDDKiA Oddział w Kielcach

W ramach inwestycji polegającej na budowie prawie 3-kilometrowego odcinka obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, przebudowana została łącznica istniejącego węzła w celu skomunikowania z nową trasą. Dla bezkolizyjnego włączenia obwodnicy do węzła Brezelia na łącznicy wybudowane zostało trójwlotowe rondo. Wcześniejsze udostępnienie nowej łącznicy z rondem umożliwi wjazd na istniejący, a zamknięty na czas budowy, wiadukt  nad drogą wojewódzką 755. 

Zamknięty pozostanie natomiast zjazd z ronda na aktualnie budowaną obwodnicę. Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć całą inwestycję w kwietniu 2024. 

Źródło: Twitter GDDKiA Oddział w Kielcach

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, wybudowanie i udostępnienie o kilka miesięcy wcześniej węzła Brezelia umożliwi  mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego i podróżującym przez miasto skorzystanie z dodatkowego połączenia. 

– Wykonawca inwestycji GDDKiA odpowiedział na oczekiwania społeczności lokalnej i wykonał prace na łącznicy przed terminem umownym. Mamy nadzieję, że umożliwienie wjazdu na węzeł pozwoli na upłynnienie ruchu w mieście, w którym inni zarządcy dróg rozpoczęli równocześnie w bieżącym roku swoje inwestycje –  w odpowiedzi na nasze pytania, które do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach przesłaliśmy w ubiegłym tygodniu,  tłumaczyła Małgorzata Pawelec-Buras. 

Od jutra (wtorek, 26 lipca) ponownie możliwy będzie wjazd na wiadukt nad drogą wojewódzką nr 755 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakończyły się bowiem prace przy przebudowanej łącznicy istniejącego węzła Brezelia. Nadal zamknięty będzie zjazd z ronda na pozostającą w budowie obwodnicę miasta w ciągu drogi krajowej nr 9.
Źródło: GDDKiA Oddział w Kielcach

Jednocześnie dodała, że prace na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Na trasie zasadniczej kontynuowane są roboty bitumiczne. W około 95 proc. ułożona podbudowa bitumiczna i przedostatnia warstwa wiążąca nawierzchni. Układanie ostatniej warstwy ścieralnej planowane jest od września. Trwa budowa ronda na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 9. Obecnie realizowane są prace na drugiej połowie tego ronda – wykonane zostały warstwy konstrukcyjne, kanalizacja deszczowa i podbudowa z kruszywa. Trwa również przebudowa fragmentu drogi powiatowej do Denkówka pod nowym wiaduktem. Na tym odcinku prace planowane są do końca wakacji. Kontynuowane są roboty na obiektach inżynierskich. Wszystkie mosty i wiadukty mają już ustroje nośne i płyty przejściowe. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this