Znajdź nas na

FAKTY

Od poniedziałku ARiMR i KOWR nabędą rośliny niesprzedane z powodu zamknięcia cmentarzy!

Od poniedziałku m.in. regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaoferują możliwość nabycia roślin, które nie zostały sprzedane w związku z zamknięciem cmentarzy. Na ten cel dla zostanie przekazane 180 mln zł – poinformowały na wspólnej konferencji wiceszefowe Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przemyśl, 29.10.2020. Sprzedaż kwiatów na targowisku w Przemyślu, 29 bm. 1 listopada kościół katolicki będzie obchodził uroczystość Wszystkich Świętych. (dd/mr) PAP/Darek Delmanowicz

W sobotę w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja wiceszefowej tego resortu Anny Gembiskiej i wiceszefowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Olgi Semeniuk. Tematem była pomoc rządowa dla przedsiębiorców, który zanotują spadki sprzedaży przez zamknięcie cmentarzy.

„Chciałabym przede wszystkim powiedzieć wszystkim przedsiębiorcom, że nie pozostaną sami i państwo polskie wykaże się wsparciem finansowym” – podkreśliła wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Olga Semeniuk.

Wskazała, że na pomoc dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zanotują spadki w związku z zamknięciem cmentarzy ministerstwo ma przygotowane 180 mln zł.

„To jest początek tego wsparcia dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy, nie sprzedadzą kwiatów” – powiedziała Semeniuk.

Z kolei wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przypomniała, że zgodnie z piątkową zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego rząd przygotowuje system pomocy dla tych przedsiębiorców, którzy w związku z zamknięciem cmentarzy będą mieli mniejsze dochody i obroty.

„Mamy świadomość, że ta decyzja pociągnie dla nich niekorzystne skutki, w związku z tym od poniedziałku regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaoferują im możliwość nabycia kwiatów i roślin, które nie zostały sprzedane w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy” – zaznaczyła wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

„Oczywiście decyzję pozostawiamy producentom i sprzedawcom, jeśli będą oni chcieli dalej sprzedawać swoje produkty już po otwarciu cmentarzy, będą mieli taką możliwość, jeżeli jednak uznają, że chcą skorzystać z tej pomocy, będą mogli zgłosić się do regionalnych oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, które będą przyjmowały te informacje, a później będą mogły udzielać pomocy” – poinformowała.

Gembicka wyraziła nadzieję, że ta pomoc pozwoli przedsiębiorcom, dla których początek listopada jest okresem największej aktywności, w pewien sposób zrekompensować straty, które zostały poniesione w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy.

Wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii podziękowała samorządom, które włączyły się w akcję pomocy i solidarności społeczności. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this