Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Kolejni uczniowie na kwarantannie! Zakażenia w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego, PSP nr 3 i Zespole Edukacyjnym „Dwunastka”!’

Koronawirus „nie daje za wygraną” także w powiecie ostrowieckim. Według informacji przekazanych przez Wiolettę Adamczyk-Nowak, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. 30 października kwarantanną objętych było 54 uczniów oraz 2 nauczycieli z placówek z terenu powiatu ostrowieckiego. To uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego, a także Zespołu Edukacyjnego „Dwunastka” w Ostrowcu Św.

Źródło: FB PSP nr 3 w Ostrowcu Św.

Według stanu na 30 października w szkołach, znajdujących się na terenie powiatu ostrowieckiego kwarantanną objętych było  54 uczniów oraz 2 nauczycieli. 

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. w związku z potwierdzonym dodatnim wynikiem badania w kierunku SARS-CoV-2 uczennicy Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. nakazał poddanie się obowiązkowej kwarantannie w miejscu zamieszkania: 2 nauczycielom oraz 17 uczniom wskazanej klasy, w tym wskazanym uczestnikom zajęć sportowych – wyjaśnia Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. informując, iż potwierdzono również zakażenie SARS-CoV-2 u ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Św.  Od dnia 26 października kwarantanną objęto 18 uczniów wskazanych przez dyrektora szkoły. Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone także u nauczycielki z Zespołu Edukacyjnego „Dwunastka” w Ostrowcu Św. 

– Według listy osób z kontaktu z zakażoną nauczycielką wskazanej przez dyrektora szkoły objęto kwarantanną od dnia 29 października. 19 uczniów. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23.10.2020 r. (Dz.U. z 2020. poz. 1870) zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego prowadzą obecnie zdalny tryb nauczania – przypomina Wioletta Adamczyk-Nowak. 

Nauka dla dzieci w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych nadal odbywa się w trybie stacjonarnym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this