Znajdź nas na

FAKTY

Od tragedii dzieliło je kilka centymetrów! Policja publikuje szokujące video!

Policjanci z Buska-Zdroju opublikowali mrożące krew w żyłach video. Widać na nim dwie młode rowerzystki, które chciały przedostać się na druga stronę jezdni. Kiedy przed przejściem dla pieszych zatrzymał się kierowca pojazdu chcący je przepuścić, nagle zza niego wyjechał osobowy Opel, którego kierujący ominął stojący samochód. Jechał wprost na rowerzystki. Tylko dzięki szybkiej reakcji nastolatek, nie doszło do potrącenia.

Kadr z nagrania video Źródło: Świętokrzyska Policja

Prędkość, brawura, lekceważenie przepisów drogowych i lekkomyślność – to prosta droga do wypadku, w którym ktoś może zostać ciężko ranny, a nawet stracić życie. 

Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęło nagranie ze zdarzeniem zarejestrowanym 21 sierpnia w miejscowości Smogorzów, w gminie Stopnica na drodze krajowej nr 73. Autor nagrania, zatrzymuje swój pojazd przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić bezpieczne przejścia na drugą stronę jezdni dwóm nastoletnim  rowerzystkom. Gdy rowerzystki powoli wjeżdżają na przejście,  nagle zza stojącego pojazdu autora nagrania, wprost na nie, wyjeżdża osobowy Opel. Rowerzystki szybko zatrzymują się, dzięki czemu unikają potrącenia przez pędzące auto. Od tragedii dzieliło je kilka centymetrów. Kierujący odjeżdża, nie zatrzymując się. Nagranie trafiło na skrzynkę mailową: stopagresjidrogowej@ki.policja.gov.pl.

Wczoraj film obejrzał kierujący oplem, 18-letni mieszkaniec gminy Stopnica. Projekcja zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, które posiadał od 2 miesięcy. Nastolatek został przesłuchany. O dalszym losie kierowcy i jego uprawnień do kierowania zadecyduje sąd.

Jednak to nie koniec. Nie bez znaczenia jest też zachowanie rowerzystek. Mundurowi przypominają, że przejście dla pieszych służy do przechodzenia, a nie przejeżdżania rowerem. Policjanci ustalają także dane cyklistek, aby uświadomić im,  jak prawidłowo należy się zachować w ruchu drogowym.      

Mundurowi apelują: Jeżeli byłeś świadkiem niebezpiecznego zachowania innego uczestnika ruchu drogowego, nasz nagranie, możesz je przesłać policjantom. Zachęcamy, aby w celu wspólnego eliminowania agresji na drogach przesyłać lub zgłaszać takie zachowania. W ten sposób ostudzi się temperament kierujących lub też wyeliminuje się ich z ruchu drogowego dla bezpieczeństwa innych.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this