Znajdź nas na

FAKTY

Szef MSWiA: stan wyjątkowy obejmie 183 miejscowości przylegające do granicy z Białorusią!

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał w 115 miejscowościach w woj. podlaskim i 68 miejscowościach w woj. lubelskim; to wąski pas miejscowości bezpośrednio przylegających do granicy z Białorusią – poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Kopczany, 23.08.2021. Pas drogi granicznej na polsko-białoruskiej granicy w Kopczanach (gm. Lipsk), przy którym 23 bm. odbył się briefing prasowy szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka. Minister Błaszczak poinformował o zaangażowaniu Wojska Polskiego w pomoc Straży Granicznej na granicy z Białorusią (ar/awol) PAP/Artur Reszko

Minister spraw wewnętrznych i administracji zaznaczył na konferencji po posiedzeniu rządu, że Rada Ministrów podjęła uchwałę o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na wąskim pasie leżącym bezpośrednio przy granicy z Białorusią.

„Ten pas będzie obejmował 115 miejscowości na Podlasiu i 68 miejscowości w woj. lubelskim. Świadomie podkreślam: miejscowości, a nie gmin. Nie chodzi tutaj po gminy, ale chodzi o wąski pas miejscowości bezpośrednio przylegających do granicy” – powiedział Kamiński. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this