Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Oddział ostrowieckiej kardiologii zamknięty na okres kwarantanny! W nocy pojawił się zakażony pacjent!

Koronawirus nie oszczędza ostrowieckiego szpitala. Wczoraj w nocy po prewencyjnie wykonanym teście na obecność kornawirusa u jednego z pacjentów, wyszedł wynik dodatni. – Jeszcze w nocy pacjent został przewieziony do szpitala w Starachowicach – wyjaśnia Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Oddział pozostaje zamknięty na okres kwarantanny.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W ostrowieckim szpitalu pojawił się kolejny zakażony pacjent. Tym razem na oddziale kardiologii. 

– Pacjent w ciężkim stanie miał być operowany. Nie wykazywał jednak objawów zakażenia koronawirusem. Prewencyjnie zostało wykonane badanie. Okazało się niestety dodatnie – tłumaczy Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św.  

Jeszcze w nocy pacjent został przewieziony do jednoimiennego szpitala w Starachowicach.

Na oddziale kardiologii przebywa około 30 pacjentów i 6 osób z personelu. Przez najbliższych siedem dni oddział pozostaje niedostępny dla osób z zewnątrz. 

– Nie będzie nowych przyjęć, pacjenci, którzy są na oddziale będą na nim przebywali do czasu  zakończenia leczenia, ewentualnie do czasu odesłania do innych szpitali, jeśli będzie taka potrzeba lub do domu, już po leczeniu – wyjaśnia dyrektor naczelny. 

Podkreśla, że to kolejne zakażenie, które w szpitalu pojawiło się wraz z pacjentem. Personel i pozostali pacjenci oddziału kardiologii zostali poddani testom. 

Są też dobre wiadomości, wczoraj (14 maja) pracę rozpoczął natomiast oddział wewnętrzny II. 

– W tej chwili oddział już funkcjonuje. Jest podstawowa obsada lekarska i pielęgniarska, na kolejne wyniki badań personelu, pozostającego w domu już przychodzą i z dnia na dzień tych pracowników będzie coraz więcej – zapewnia Andrzej Gruza. 

Zamknięte pozostają kardiologia, oddział I wewnętrzny i neurologia.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this