Znajdź nas na

FAKTY

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach wznawia zapisy na egzaminy!

Mamy dobre wiadomości dla ubiegających się o prawo jazdy. Zbigniew Duda, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach poinformował dziś, że od 18 maja ośrodek wznawia zapisy online na egzaminy: teoretyczne i praktyczne. – Na teren Ośrodka będą wpuszczane wyłącznie osoby które na dany dzień i godzinę mają wyznaczony termin egzaminu.Sprawdzana będzie także ich temperatura – wyjaśnia Zbigniew Duda. Jakie jeszcze obostrzenia wprowadza kielecki WORD?

Prawo Jazdy
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Od 18 maja wznawiamy zapisy na egzaminy, które będą odbywały się od 25 maja. I tak egzaminy teoretyczne w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach  obowiązywać będą na kategorie B, C i T, natomiast w Oddziale Terenowym WORD Kielce w Ostrowcu Świętokrzyskim na kategorie: AM,A1 A2, A i B – wyjaśnia Zbigniew Duda, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. 

Zapisy na egzaminy praktyczne w WORDzie w Kielcach prowadzone będą na kategorie C i E, natomiast w Ostrowcu Św. na AM, A1, A2, A. 

Osoby przystępujace do egzaminu będa musiały spełnić szereg krytetiów. 

– Każda z osób, która będzie chciała zdawać egzaminy w kategorii AM, A1, A2 i A będzie musiała posiadać maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos, rękawiczki ochronne, a ponadto własny kask, rękawice, telefon komórkowy i słuchawki douszne współpracujące z tym telefonem oraz – w miarę możliwości –  ochraniacze na kolana i łokcie – dodaje Zbigniew Duda. 

Podobnie będzie  w przypadku zdających na kategorie C  oraz C+E. Tutaj także niezbędna będzie maseczka ochronna, zakrywająca usta i nos oraz rękawiczki ochronne. 

Zasad bezpieczeństwa będą musiały przestrzegać także osoby przystępujące do egzaminów teoretycznych. W ich przypadku będzie obowiązywać maseczka ochronna, zakrywająca usta i nos oraz rękawiczki ochronne.

–  Jeżeli osoby egzaminowane nie będą posiadały wyżej wymienionych elementów nie zostaną dopuszczone do egzaminu – dodaje Zbigniew Duda. 

Na teren Ośrodka będą wpuszczane wyłącznie osoby które na dany dzień i godzinę mają wyznaczony termin egzaminu.

– W tym celu prosimy o przygotowanie numeru zaświadczenia, wydrukowanego i podpisanego oświadczenia.  Przy wejściu do Ośrodka każda osoba będzie miała badaną temperaturę ciała. Jeśli temperatura ciała danej osoby będzie przekraczała 37°C , nie zostanie ona wpuszczona do Ośrodka. W takim przypadku wyznaczony zostanie  kolejny termin egzaminu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów – tłumaczy Zbigniew Duda. 

Do egzaminu nie zostaną dopuszczone: osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle gardła itp.) osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy   przebywali za granicą, osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV – 2, osoby, które przebywają na kwarantannie.

– Osoby, które miały wyznaczony termin egzaminu, ale został on odwołany z powodu zamknięcia Ośrodka będą mogły sobie  wyznaczyć nową datę egzaminu drogą telefoniczną, pod numerem 41 368 03 50 do 52. Nasze biuro obsługi telefonicznej będzie czynne od  8.00 – 16.00 – dodaje Zbigniew Duda.

Nie ma możliwości zapisu na egzamin w siedzibie Ośrodka. Zapisy i egzaminy praktyczne na kategorię B oraz D zostaną uruchomione w późniejszym czasie.

Informacje na ten temat zostaną podane na stronie internetowej Ośrodka (www.word.kielce.pl).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this