Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach wznawia zapisy na egzaminy!

Mamy dobre wiadomości dla ubiegających się o prawo jazdy. Zbigniew Duda, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach poinformował dziś, że od 18 maja ośrodek wznawia zapisy online na egzaminy: teoretyczne i praktyczne. – Na teren Ośrodka będą wpuszczane wyłącznie osoby które na dany dzień i godzinę mają wyznaczony termin egzaminu.Sprawdzana będzie także ich temperatura – wyjaśnia Zbigniew Duda. Jakie jeszcze obostrzenia wprowadza kielecki WORD?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Od 18 maja wznawiamy zapisy na egzaminy, które będą odbywały się od 25 maja. I tak egzaminy teoretyczne w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach  obowiązywać będą na kategorie B, C i T, natomiast w Oddziale Terenowym WORD Kielce w Ostrowcu Świętokrzyskim na kategorie: AM,A1 A2, A i B – wyjaśnia Zbigniew Duda, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. 

Zapisy na egzaminy praktyczne w WORDzie w Kielcach prowadzone będą na kategorie C i E, natomiast w Ostrowcu Św. na AM, A1, A2, A. 

Osoby przystępujace do egzaminu będa musiały spełnić szereg krytetiów. 

– Każda z osób, która będzie chciała zdawać egzaminy w kategorii AM, A1, A2 i A będzie musiała posiadać maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos, rękawiczki ochronne, a ponadto własny kask, rękawice, telefon komórkowy i słuchawki douszne współpracujące z tym telefonem oraz – w miarę możliwości –  ochraniacze na kolana i łokcie – dodaje Zbigniew Duda. 

Podobnie będzie  w przypadku zdających na kategorie C  oraz C+E. Tutaj także niezbędna będzie maseczka ochronna, zakrywająca usta i nos oraz rękawiczki ochronne. 

Zasad bezpieczeństwa będą musiały przestrzegać także osoby przystępujące do egzaminów teoretycznych. W ich przypadku będzie obowiązywać maseczka ochronna, zakrywająca usta i nos oraz rękawiczki ochronne.

–  Jeżeli osoby egzaminowane nie będą posiadały wyżej wymienionych elementów nie zostaną dopuszczone do egzaminu – dodaje Zbigniew Duda. 

Na teren Ośrodka będą wpuszczane wyłącznie osoby które na dany dzień i godzinę mają wyznaczony termin egzaminu.

– W tym celu prosimy o przygotowanie numeru zaświadczenia, wydrukowanego i podpisanego oświadczenia.  Przy wejściu do Ośrodka każda osoba będzie miała badaną temperaturę ciała. Jeśli temperatura ciała danej osoby będzie przekraczała 37°C , nie zostanie ona wpuszczona do Ośrodka. W takim przypadku wyznaczony zostanie  kolejny termin egzaminu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów – tłumaczy Zbigniew Duda. 

Do egzaminu nie zostaną dopuszczone: osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle gardła itp.) osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy   przebywali za granicą, osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV – 2, osoby, które przebywają na kwarantannie.

– Osoby, które miały wyznaczony termin egzaminu, ale został on odwołany z powodu zamknięcia Ośrodka będą mogły sobie  wyznaczyć nową datę egzaminu drogą telefoniczną, pod numerem 41 368 03 50 do 52. Nasze biuro obsługi telefonicznej będzie czynne od  8.00 – 16.00 – dodaje Zbigniew Duda.

Nie ma możliwości zapisu na egzamin w siedzibie Ośrodka. Zapisy i egzaminy praktyczne na kategorię B oraz D zostaną uruchomione w późniejszym czasie.

Informacje na ten temat zostaną podane na stronie internetowej Ośrodka (www.word.kielce.pl).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this