Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Oddział wewnętrzny II ostrowieckiego szpitala wstrzymał przyjęcia pacjentów!

Oddział wewnętrzny II w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów. Powód? U jednego z dializowanych pacjentów wykryto zakażenie koronawirusem. Informację potwierdzają Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala, jak i Adam Karolik, dyrektor do spraw lecznictwa. Według dzisiejszych, porannych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W województwie świętokrzyskim odnotowano 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

To: kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu ostrowieckiego i mężczyzna w nieokreślonym wieku z powiatu kieleckiego.  Potwierdzono także 3 nowe ozdrowienia z powiatów: starachowickiego – jedna osoba i włoszczowskiego – dwie osoby. 

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 483 zachorowania na COVID-19, w tym 22 zgony oraz 259 ozdrowień.

Przyjęcia pacjentów wstrzymał oddział wewnętrzny II po tym, jak u jednego z pacjentów wykryto zakażenie koronawirusem.

Jak zapewnia Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. zakażona osoba została już przetransportowana do jednoimiennego szpitala w Starachowicach. Adam Karolik wyjaśnia, że to jeden z dializowanych pacjentów w ostrowieckiej lecznicy. 

– Pacjenci dializowani są w tej chwili co tydzień poddawani badaniu w kierunku zakażenia koronawirusem, jako grupa szczególnego ryzyka. To jest pacjent bez jakichkolwiek objawów, pacjent, którego wynik wyszedł dodatni w wyniku naszego rutynowego postępowania.  Ponieważ jest to osoba dializowana została przekierowana do szpitala w Starachowicach – wyjaśnia Adam Karolik. Podkreśla, że jest to osoba, u której nie wystąpiły objawy choroby. 

Wstrzymane zostały przyjęcia na oddział wewnętrzny II. 

– On nie uległ kwarantannie, tak jak do tej pory robiliśmy, są tylko wstrzymane przyjęcia na oddział.Wszyscy pacjenci rutynową mają pobrane próbki. Oddział ruszy do pracy szybciej niż do tej pory. Personel pracuje w  zabezpieczeniach, wiec nie ulega kwarantannie. Po uzyskaniu wyników, podejmiemy decyzję, żeby praca oddziału wróciła do normy – tłumaczy Adam Karolik.

Zapewnia, że oddział wewnętrzny I pracuje bez przeszkód, a pacjenci są bezpieczni.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św.!

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Czy mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany Ćmielów o podwyżkach poinformowani zostali w prawidłowy sposób?

FAKTY

Kolejnych 21 komputerów w ramach projektu Zdalna Szkoła+ trafiło do gminy Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this