Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Znikają dziury i nierówności na Alei Jana Pawła II w Ostrowcu Św.!

Znikają dziury i nierówności, z którymi od lat musieli mierzyć się kierowcy, podróżujący Aleją Jana Pawła II w Ostrowcu Św. Wszystko za sprawą remontu, który realizowany jest dzięki wsparciu rządowemu – a konkretnie z Funduszu Dróg Samorządowych. Jezdnia naprawiona zostanie na odcinkach między ulicami: Bałtowską i Siennieńską oraz od skrzyżowania z ulicą Akademicką do skrzyżowania z ulicą Iłżecką. Koszt zadania to 1 127 000 zł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym w jakim stanie znajduje się Aleja Jana Pawła II pisaliśmy wielokrotnie. W sprawie niezwłocznego remontu nawierzchni tej, będącej jedną z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w mieście drogi interpelowali także radni. 

– Zgodnie z przysługującymi uprawnieniami, wynikającymi z funkcji radnego Rady Miasta zgłaszam interpelację w sprawie wykonania remontu Alei Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania ul. Siennieńskiej do skrzyżowania z ul. Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyżej wymieniony odcinek ulicy wymaga remontu asfaltowej nawierzchni. Na tej drodze są głębokie i bardzo liczne dziury, które powodują, że zawieszenie samochodu wybija się, a opony oraz felgi ulegają zniszczeniu. Mieszkańcy proszą o remont tej ulicy – czytamy w interpelacji Renaty Dudy z 24 czerwca 2019 roku.

Udało się dzięki środkom rządowym, a konkretnie wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych, które wyniosło aż 50 procent.. Aktualnie Aleja Jana Pawła II remontowana jest na odcinku między ulicami: Bałtowską, a Iłżecką. Sam remont nie jest uciążliwy dla kierowców, którzy od lat skarżyli się na kiepskie warunki jazdy, zły stan techniczny drogi, a przy okazji zniszczone zawieszenia. 

– Dzięki współpracy z samorządami poszczególnych gmin, a przede wszystkimi z samorządem miasta  Ostrowca Św., udaje nam się skutecznie, po pozyskaniu tych środków, realizować poszczególne inwestycje i remonty, Tutaj jest bardzo duży udział miasta. Bo przy remoncie wartym ponad 1 300 000  miasto dołożyło ponad 400 tysięcy do tego remontu, jest o wiele mniejszy udział powiatu, ale razem naprawdę można więcej i bardzo serdecznie dziękuję panie prezydencie, że przez taką współpracę naprawdę to już widać,  co się dzieje na drogach powiatowych – mówiła podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 27 maja przy remontowanym odcinku Alei Jana Pawła II, Marzena Dębniak, Starosta Powiatu Ostrowieckiego.  

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zapewniła także, że remontowane będą kolejne drogi.  

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. obecny na ubiegłotygodniowej konferencji  podkreślał symbolikę dat.  

– 27 maja 2020 roku  to 30 lat od powstania samorządu więc dzisiaj wszyscy samorządowcy, obchodzą swego rodzaju święto, ale z drugiej strony jest to święto mieszkańców, święto naszych mieszkańców dlatego, że samorząd sprawdził się  wśród tych wszystkich reform wprowadzonych w Polsce, najbardziej.  Dzisiaj możemy wspólnie z panią starostą Marzeną Dębniak, wicestarostą Andrzejem Jabłońskim symbolicznie na ulicy Jana Pawła powiedzieć, jedną rzecz  ten samorząd współpracując jest w stanie dużo zrobić dla mieszkańców – mówił Jarosław Górczyński. 

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreślił, że miasto Ostrowiec Św. biorąc pod uwagę  trudną sytuację finansową powiatu, wyszło z inicjatywą, po przegłosowaniu  przez radę miasta udzieliło wsparcia finansowego powiatowi ostrowieckiemu w wysokości  424 tysiące złotych. 

– Wartość tej inwestycji to 1 100 000. 50 procent środki zewnętrzne, a 50 procent to wkład wspólny, państwa starostów i  miasta Ostrowca Św. Ku zadowoleniu wszystkich mieszkańców naszego miasta, tej części, tej dzielnicy i wszystkich naszych gości, bo  Jana Pawła jest taką ulicą reprezentacyjną,  wizytówka miasta Ostrowca Św.  Ten odcinek od Bałtowskiej do jeszcze bazy MZK,  a z drugiej strony odcinek do ulicy Iłżeckiej – tłumaczył Jarosław Górczyński, dodał także, że miasto jest  w trakcie rozmów ze spółdzielnią mieszkaniową, aby zmobilizować Spółdzielnię do utworzenia parkingu w okolicach bloków Słoneczne. 4,6,8.  

– Tam jest taki duży parking, który też prosi się o remont. I tutaj jest deklaracja ze strony miasta, że miasto jest w stanie wyłożyć środki proporcjonalnie do własności gruntu, natomiast wszystko w rękach spółdzielni – zapewniał prezydent. 

Na remontowanych odcinkach Alei Jana Pawła II wymieniona zostanie dotychczasowa nawierzchnia, a następnie ułożone zostaną trzy warstwy asfaltu. Wymienione zostaną także krawężniki na remontowanych odcinkach.

Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego podkreśla, że na terenie powiatu ostrowieckiego realizowanych będzie w sumie pięć zadań drogowych, o łącznej wartości blisko 5 mln zł.  Wszystkie kontrakty są podpisane, a ich realizacja przewidziana jest w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni. Umowy kończą się 30 września.

Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wicestarosta  zapowiada także o przystąpieniu do kolejnych naborów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, z lepszym niż 50-procentowy wskaźnik. W ramach II naboru jedno zdanie powiatowe zostało zamieszczone na liście podstawowej. Jest nim budowa ścieżki rowerowej, poczynając od ul Siennieńskiej, w kierunku na Sienno do Dębowej Woli, Wartość wnioskowana to 3,4 mln zł. 3 inne zadania umieszczone zostały na liście rezerwowej. 

– W ramach tego  naboru, który tutaj obserwujemy przy Alei Jana Pawła realizowanych jest jeszcze pięć innych zadań.  Są to zadania w gminach: Ćmielów – dwa, Waśniów – jedno zadanie, w gminie Kunów jedno zadanie i takie większe również w gminie Bodzechów – podsumowuje Andrzej Jabłoński. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this