Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pogotowie Zakupowe w gminie Ćmielów wciąż cieszy się popularnością! Z mieszkańcami gminy pozostanie na dłużej!

Po ogłoszeniu stanu epidemii koronawirusa na terenie Polski, z inicjatywy Joanny Suski, burmistrza miasta i gminy Ćmielów, uruchomione zostało Pogotowie Zakupowe. Z pomocy w zrobieniu zakupów skorzystało blisko 50 osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych. I choć z tygodnia na tydzień zmniejszana jest liczba obostrzeń, wprowadzonych przez rząd, jedno pozostaje niezmienne – pomoc, jaką najbardziej pokrzywdzonym przez los mieszkańcom gminy Ćmielów, niosą pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie.

Zdjęcie ilustracyjne

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na zakażenie narażone są szczególnie osoby starsze, osłabione, a także cierpiące z powodu chorób przewlekłych. W trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo w gminie Ćmielów powołano Pogotowie Zakupowe, które od momentu powstania cieszy się olbrzymim powodzeniem. Z pomocy pracowników gminy skorzystało blisko 50 osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych. 

– Pogotowie Zakupowe przyjęło się w gminie Ćmielów. Mieszkańcy w rozmowach ze mną podkreślają, że była to dobra decyzja. Nie udałoby się, gdyby nie wsparcie i zrozumienie urzędników, pracowników  gminy, którzy pomagają w dostarczaniu zakupów wprost do domów osób potrzebujących pomocy. Chciałabym, żeby Pogotowie Zakupowe wciąż w naszej gminie funkcjonowało, ponieważ takie są oczekiwania naszych mieszkańców.  Tak jak wielokrotnie już wspominałam, dla mnie głos mieszkańców jest najważniejszy – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów.

Dodaje także, że trudno jest znaleźć właściwy moment, kiedy zakończyć tego typu pomoc.  

–  Kiedy powiedzieć stop takiej akcji? Gdy o rosnącej liczbie zachorowań wciąż słyszymy w mediach. Najważniejsza jest troska o moich mieszkańców, dlatego to pogotowie nadal u nas pozostaje. Na jak długo? Tego nie wiemy. Być może na stałe wpisze się w kalendarz działań burmistrza – dodaje Joanna Suska. 

Przypomina, że Pogotowie Zakupowe pomaga nie tylko seniorom, ale także osobom niepełnosprawnym i schorowanym.  

– Pomagamy tej grupie osób, która została pokrzywdzona przez los, czy zdrowie. Tej grupie, która oczekuje na wyciągnięcie ręki z naszej strony. Nie zawsze mamy sąsiadów, którzy mogą nam pomóc. Nie zawsze mamy rodzinę, na którą możemy liczyć – tłumaczy burmistrz miasta i gminy Ćmielów. 

Pogotowie Zakupowe to nie tylko pomoc w robieniu zakupów. Jak podkreśla Agnieszka Kaca-Chmielińska, inspektor do spraw promocji w Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie, a także koordynator Pogotowia Zakupowego, mieszkańcy dzwonią także po to, aby choć przez chwilę móc z kimś porozmawiać, żeby nie czuć się samotnym, dzielą się swoimi problemami i radościami.

– Nie  możemy otwierać klubów seniora. Kontakt telefoniczny też jest wsparciem dla wielu osób. Mieszkańcy chcą się podzielić problemami, czy poinformować, że dzieje się coś złego, pytają także gdzie mogą uzyskać pomoc.  Zawsze służymy radą i pomocą. Okazuje się, że czasem brakuje właśnie takiej zwykłej rozmowy – podsumowuje burmistrz.  

Joanna Suska przypomina także, że zagrożenie nie minęło i nadal należy zachowywać szczególne środki ostrożności nie tylko sanitarne, ale także w miarę możliwości – pozostawać w domu.

Osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, potrzebujące pomocy w zrobieniu i dowiezieniu zakupów czy leków, wciąż mogą liczyć na pomoc ze strony gminy. Znajdą ją pod numerem: 506 111 887.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this