Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Odwołanie Remondisu oddalone przez Krajową Izbę Odwoławczą!

Jak udało się nam dziś ustalić, złożone w Krajowej Izbie Odwoławczej przez Remondis odwołanie od wyników postępowania na gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2021 zostało oddalone. Czy oznacza to, że gmina wreszcie będzie mogła podpisać umowę z nowym odbiorcą odpadów.

Zdjęcie ilustracyjne

– Wyrok jest z wczorajszego dnia. Odwołanie firmy Remondis zostało oddalone – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej.

Przypomnijmy, że 6 września 2019 roku na stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiła się informacja z otwarcia ofert w przetargu na Gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 01.01.2020 roku do 31.12.2021 roku. Odbiór i zagospodarowanie odpadów wytwarzanych na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy.

W postępowaniu zostały złożone dwie oferty. REMONDIS-u Sp. z.o. o., który zaproponował cenę 26 534 252, 16 zł, a także Konsorcjum: Lider: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Fart BIS sp. z o. o. Partner Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart Sp. z.o. o. z Kielc, które zaproponowało cenę o ponad 7 milionów tańszą, a dokładnie – 19 279 999, 99 zł.

Firma z Kielc działa na rynku od 2000 roku. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „FART-BIS” Sp. z o.o. świadczy usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu województwa świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego. Posiada wszelkie wymagane pozwolenia i decyzje administracyjne, profesjonalny sprzęt i wykwalifikowanych pracowników do świadczenia usług. W latach ubiegłych obsługiwała takie gminy jak Kielce, Morawica, Chęciny, Masłów, Zagnańsk, Sitkówka-Nowiny, Pierzchnica (woj. świętokrzyskie); Rozprza, Wolbórz, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Kamieńsk, Sadkowice (woj. łódzkie); Nowe Miasto nad Pilicą (woj. mazowieckie). W 2019 roku obsługuje wszystkich mieszkańców gmin: Morawica, Sitkówka- Nowiny, Pierzchnica, Starachowice, Wąchock, Sadkowice, Rozprza oraz firmy. Co daje blisko 100 tyś. osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this