Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Odwołanie Remondisu oddalone przez Krajową Izbę Odwoławczą!

Jak udało się nam dziś ustalić, złożone w Krajowej Izbie Odwoławczej przez Remondis odwołanie od wyników postępowania na gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2021 zostało oddalone. Czy oznacza to, że gmina wreszcie będzie mogła podpisać umowę z nowym odbiorcą odpadów.

Zdjęcie ilustracyjne

– Wyrok jest z wczorajszego dnia. Odwołanie firmy Remondis zostało oddalone – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej.

Przypomnijmy, że 6 września 2019 roku na stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiła się informacja z otwarcia ofert w przetargu na Gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 01.01.2020 roku do 31.12.2021 roku. Odbiór i zagospodarowanie odpadów wytwarzanych na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy.

W postępowaniu zostały złożone dwie oferty. REMONDIS-u Sp. z.o. o., który zaproponował cenę 26 534 252, 16 zł, a także Konsorcjum: Lider: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Fart BIS sp. z o. o. Partner Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart Sp. z.o. o. z Kielc, które zaproponowało cenę o ponad 7 milionów tańszą, a dokładnie – 19 279 999, 99 zł.

Firma z Kielc działa na rynku od 2000 roku. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „FART-BIS” Sp. z o.o. świadczy usługi odbioru odpadów komunalnych z terenu województwa świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego. Posiada wszelkie wymagane pozwolenia i decyzje administracyjne, profesjonalny sprzęt i wykwalifikowanych pracowników do świadczenia usług. W latach ubiegłych obsługiwała takie gminy jak Kielce, Morawica, Chęciny, Masłów, Zagnańsk, Sitkówka-Nowiny, Pierzchnica (woj. świętokrzyskie); Rozprza, Wolbórz, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Kamieńsk, Sadkowice (woj. łódzkie); Nowe Miasto nad Pilicą (woj. mazowieckie). W 2019 roku obsługuje wszystkich mieszkańców gmin: Morawica, Sitkówka- Nowiny, Pierzchnica, Starachowice, Wąchock, Sadkowice, Rozprza oraz firmy. Co daje blisko 100 tyś. osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Pomimo skromnego budżetu w gminie Ćmielów udało się zrealizować wiele inwestycji!

FAKTY

Umowa na budowę „małej obwodnicy” Ostrowca Św. podpisana!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this