Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

„Oh, My God” czyli „Mamma Mia” po ostrowiecku!

Już jutro (poniedziałek) o godzinie 17.00, uczniowie ostrowieckiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, przy współpracy ze Szkołą Tańca „Progres” , po raz kolejny wystawią musical „Oh, My God”. Na deskach sceny Kina „Etiuda” wybrzmią nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA, tym razem w polskim przekładzie. Impreza nie jest biletowana!

fot. J. Klepacz/M. Wiączek PSP nr 7

– Kiedyś wraz z nauczycielami pojechaliśmy na musical „Mamma mia” do Teatru Roma. Od tego czasu w naszych głowach zaczął „kiełkować” pomysł na stworzenie i realizację takiego musicalu w naszych szkolnych warunkach – tłumaczy Rozalia Machnicka, dyrektor PSP nr 7.

Przygotowania do tego muzycznego widowiska trwały rok. Trzeba było ułożyć scenariusz, zgrać piosenki, a także rozpocząć prace nad scenografią. Zadbała o nie nauczycielka plastyki – Ewa Zakowana. Autorkami scenariusza były: Monika Wiączek i Julita Klepacz. „Oh, My God” to połączenie układów choreograficznych z lubianymi polskimi interpretacjami przebojów szwedzkiego zespołu. Dzięki pomocy nauczycieli, uczniowie doskonale oddają klimat lat 70-tych.

– Praca nad musicalem trwała ponad rok. W szkole odbyły się castingi do odtwarzanych ról. Został również stworzony chórek, który wspomagał wokalistów. Dzieci tak właściwie wyśpiewały sobie role, do których się zgłaszały – wspomina dyrektor PSP nr 7.

Największym wyzwaniem przy musicalu było zgranie ze sobą tańca, śpiewu, ruchu scenicznego, a także odpowiednia interpretacja poszczególnych roli. Wymagało to olbrzymiej pracy i zaangażowania zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Premiera musicalu odbyła się 3 grudnia. Pozytywne przyjęcie pracy uczniów i nauczycieli, a także liczne gratulacje sprawiły, że postanowili wystawić musical „Oh, My God” jeszcze dwa razy. I tak jutro o godzinie 10.30 w Kinie Etiuda odbędzie się występ dedykowany starszym uczniom szkół podstawowych z gminy Ostrowiec Św. , natomiast na godzinę 17.00 zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego.

W rolach głównych można będzie zobaczyć m.in.: Aleksandrę Wiączek, Gabrielę Klepacz, Natalię Cymerys, Maję Kamińską, Zuzannę Komorniczak, Amelię Grabowską, Miłosza Letkiewicza, Marka Popka, Alana Majewskiego czy Macieja Kuziemkę.

– Warto zobaczyć naszą młodzież, która potrafi się zmierzyć z takimi dużymi dziełami i potrafi to zrobić dobrze – tak do obejrzenia musicalu zachęca dyrektor PSP nr 7. Dodaje także, ze zdolni uczniowie mają już propozycję wyjazdu z musicalem do Warszawy i Bełchatowa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this