Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Ostrowczanin gościem Rajdu Barbórka! Radek Gatkowski przejechał słynną Karową!

O tym ile dla kierowców rajdowych oznacza przejazd ulicą Karową w Warszawie doskonale wiedzą wszyscy miłośnicy sportów motorowych. Jednym ze szczęśliwców został także ostrowczanin Radek Gatkowski, który 7 grudnia, przed słynnym Kryterium Asów wraz z innymi drifterami został zaproszony do pokazowego przejazdu.

fot. Archiwum prywatne Radek Gatkowski

Nasz ostrowiecki Mistrz Polski w drifcie Radek Gatkowski był gościem 57 edycji prestiżowego Rajdu Barbórka. Ta widowiskowa impreza o bogatych tradycjach rozegrała się w sobotę, 7 grudnia. W tym roku rajd odbył się na Torze Modlin, Torze Służewiec oraz na terenie Automobilklubu Polski na Bemowie.

Imprezę zakończyły widowiskowe, wieczorne zmagania, słynne Kryterium Asów na ulicy Karowej. Jest to najbardziej widowiskowy odcinek Rajdu Barbórka. Właśnie przed rajdem, drifterzy zostali zaproszeni do przejazdu ulicą Karową.

fot. Archiwum prywatne Radek Gatkowski

– Jestem bardzo dumny, że zostałem zaproszony do przejazdu na tak słynnej ul. Karowej. Jazda wokół beczki, przejazd pod wiaduktem i znów beczka. Super – wspomina Radek Gatkowski.

Dodaje także, że nie odbyło się bez strat.

– Wszyscy powtarzali: ,,Karowa nie wybacza!”, trzeba być bardzo ostrożnym i uważać na krawężniki. O wszystkim wiedziałem, ale emocje wzięły górę, chciałem pojechać na 100 procent i niestety uszkodziłem felgę, mimo tego całą trasę przejechałem w drifcie, tak jak chciałem – dodaje ostrowiecki drifter.

fot. Archiwum prywatne Radek Gatkowski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this