Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z blisko milionową stratą za rok 2021!

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim odnotowało blisko milionową stratę za rok 2021. Jak czytamy w Uchwale Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników MPRD z 14 czerwca 2022 roku stratę pokrywa się z kapitału zapasowego Spółki. Przed tygodniem informowaliśmy o 18 823 873,85 zł straty za rok 2021 jaki wygenerowała Miejska Energetyka Cieplna w Ostrowcu Św. Dokąd „zmierza” Ostrowiec Św. i czy mieszkańcy powinni się niepokoić?

Siedziba MPRD w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– (…) Mamy w Ostrowcu Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, firmę która buduje drogi, kładzie asfalt, może to robić, bo ma własną otaczarnię. Dzięki MPRD mam wpływ na ceny na rynku robót drogowych, bowiem firmy uczestniczące w przetargach nie mogą nadmiernie windować marż, wiedząc, że istnieje lokalna miejska konkurencja. –  To UOKIK jeszcze tego przedsiębiorstwa nie zamknął – Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego  pyta dziennikarz. – Póki co skutecznie się bronimy, a firma świetnie prosperuje (…) – to fragment artykułu, z 5 czerwca 2021 roku pt.  „Stawiamy na Przemysł” zamieszczonego w  Piśmie Samorządu Terytorialnego Wspólnota, za który gmina/miasto zapłaciła/o 5 535 zł. 

Skan fragmentu artykułu pt. Stawiamy na przemysł z 5 czerwca 2021 roku jaki otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w Ostrowcu Św.

Czy MPRD rzeczywiście prosperuje tak świetnie jak w „artykule sponsorowanym” dla „Wspólnoty” mówi Jarosław Górczyński?

Zgodnie z Uchwałą nr 2/2022 z 14 czerwca 2022 roku Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych  Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością strata netto za rok obrotowy 2021 wyniosła 987 780,05 zł. Pokrywa się ją z kapitału zapasowego Spółki, który na dzień 31 grudnia 2021 roku wynosił 1 377 802,22 zł. Pod uchwałą widnieje podpis i pieczątka Przewodniczącego Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Św. 

Uchwała nr 2/2022 z 14 czerwca 2022 roku Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

To jednak nie jedyna spółka, która wygenerowała stratę netto w 2021 roku. Przed tygodniem informowaliśmy o blisko 19 milionowej stracie w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Ostrowcu Św. 

Czy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego powinni się już niepokoić?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this