Znajdź nas na

FAKTY

W Ostrowcu Św. chcieli oszukać 78-latkę!

78-latka była przekonana, że pomaga w załatwieniu sprawy córce, która miała wypadek. Postąpiła zgodnie ze wskazówkami oszustów na szczęście przelała większą kwotę pieniędzy na konto swojej prawdziwej córki, a nie tak jak chcieli cyberprzestępcy, wskazane przez nich.

Źródło: Pixabay

W czwartek (2 marca) w godzinach wieczornych do 78-latki z Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę. W trakcie rozmowy poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek drogowy i aby „zatuszować sprawę” musi zapłacić 200 000 złotych. Dla uwiarygodnienia oszustwa do rozmowy dołączyła druga kobieta podająca się za policjantkę. Pokrzywdzona uwierzyła oszustom i poinformowała rozmówczynie, że może przekazać tylko 90 000 złotych, ponieważ tyle posiada i przeleje je na konto należące do swojej córki, po czym się rozłączyła. Kolejno 78-latka wykonała przelew na konto należące do swojej córki. Następnie po krótkim czasie odebrała telefon od  prawdziwej córki, która zdziwiona była niezapowiedzianym przelewem od matki. Ostatecznie kobiety wyjaśniły sobie powód transakcji i w trakcie rozmowy wyszło na jaw, że kobieta prawie wpadła w sidła cyberprzestępców. 

Mundurowi z Ostrowca Św. apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści niestety wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość i „dobre serce” starszych osób. Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, czy też wartościowych rzeczy. Jeżeli odbierzesz podobny telefon, bądź pewny, że to próba oszustwa.

 Pamiętaj!

 Nigdy nie oddawaj obcym osobom jakichkolwiek pieniędzy i cennych rzeczy!

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję, osobiście bądź telefonicznie!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this