Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Na cmentarze dojedziesz darmową komunikacją miejską!

Od dziś (niedziela, 30 października) do 1 listopada (wtorek) na ostrowieckie nekropolie kursować będą bezpłatne autobusy dla wszystkich pasażerów na liniach specjalnych, oznaczonych literami B, C, D, S, K, E. To również okazja do przetestowania nowych hybrydowych Solarisów.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jest decyzja miasta, aby w okresie świątecznym autobusy na liniach obsługujących nekropolie w Ostrowcu Świętokrzyskim były kursami specjalnymi, kursami promocyjnymi. I tak uzgodniliśmy jako właściciel  z Zarządem Miejskiego Zakładu Komunikacji, że podczas tych trzech dni komunikacja na tych trasach  jest dla naszych mieszkańców, dla wszystkich – darmowa – mówił podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 26 października, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Na trasę wyjedzie sześć darmowych autobusów oznaczonych literami B, C, D, S, K, E, które obsługiwać będą pasażerów, kierujących się na ostrowieckie cmentarze. I tak linia B kursować będzie na trasie Boksycka – Denków Rynek, linia C na trasie ulica Ogrodowa – cmentarz komunalny, linia D – ulica Rudzka – cmentarz komunalny, linia S kursować będzie na trasie Szewna cmentarz – Kolonia Robotnicza, linia K – Szewna – Rynek w Kunowie i linia  E – Kąty Denkowskie – Denków Rynek.  

Jak zapowiada Jarosław Kateusz, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu Św. na trasę wyjadą również hybrydowe Solarisy. Będzie to okazja do przetestowania nowego taboru ostrowieckiego MZK. 

W dniach 30 października – 1 listopada pozostałe autobusy  kursować będą jak w niedziele i święta.

1 Comment

1 Comment

  1. Anna

    1 listopada, 2022 at 05:25

    Szkoda tylko,że nikt nie pomyślał o mieszkańcach tzw,dołu miasta,Zygmuntówki,ul.Sandomierskiej i okolic.Stąd nie ma żadnej możliwości dojazdu,bo busy w niedzielę nie kursują-wyjątkiem jest linia 102 średnio co 2.5 godziny

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this