Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Na jakim etapie są projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego?

Tężnia solankowa na Osiedlu Ogrody i Stawki, zagospodarowanie terenu przy stawie w Częstocicach, miasteczko ruchu drogowego na terenie Osiedla Koszary – to projekty, które zwyciężyły w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego poinformował na jakim etapie są prace wygranych projektów.

Pergola na terenie ogrodu sensorycznego na Osiedlu Ogrody fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O kontrowersjach, jakie wśród mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego wzbudziły projekty zgłoszone przez radnych miejskich do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego informowaliśmy 20 października 2023 roku. Nasi Czytelnicy pytali wówczas czy radni powinni być wyłączeni z możliwości składania projektów do budżetu obywatelskiego. Argumentowali m.in., że Budżet Obywatelski powinien sprawiać radość, a nie stawać się wyścigiem o głosy.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Czy głosy mieszkańców staną się sugestią dla „nowych” władz wybranych w nadchodzących wyborach parlamentarnych? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, na jakim etapie znajdują się prace wygranych projektów w Budżecie Obywatelskim Ostrowca Św. na rok 2023. Poinformował o tym Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

I tak na „Tężnie solankowe na osiedlu Ogrody i Stawki”, projekt, który zdobył najwięcej głosów, a jego autorką jest Joanna Pikus, radna Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św. i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. został ogłoszony przetarg. 

Termin budowy to 270 dni od podpisania umowy.  Zadanie realizowane będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj.

– W najbliższych dniach zostanie ogłoszony drugi przetarg na osiedle Stawki – poinformowała Artur Łakomiec.

Drugi zwycięski pod względem ilości oddanych głosów projekt to zadanie, którego wnioskodawcą był Artur Zawadzki również radny Rady Miasta Ostrowca Św. Projekt ten dotyczył  zagospodarowania terenu przy stawie w Częstocicach. 

12 stycznia 2024 roku . ogłoszone zostało postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu wraz z instalacją doprowadzającą wodę do stawu.  

Jak informuje wiceprezydent. Obejmuje ono: wykonanie instalacji kanalizacji umożliwiającej doprowadzenie wody do stawu, częściowe utwardzenia dróg dojazdowych na terenie działki, na której zlokalizowany jest staw wraz z wykonaniem miejsc postojowych.

Trzeci z projektów, który cieszył się największym  zainteresowaniem, to Miasteczko Ruchu drogowego na terenie osiedla Koszary w Ostrowcu Św.

– W dniu dzisiejszym uzgodnione zostały szczegóły rozwiązań z wnioskodawczynią Moniką Domagałą oraz Radnym RM Stanisławem Choinką. W miasteczku rowerowym zaplanowano rondo, skrzyżowanie, jezdnie z poziomymi i pionowymi znakami, przejścia dla pieszych, chodniki oraz gry podwórkowe. Projekt zakłada przygotowanie nawierzchni asfaltowej jak również małą architekturę: montaż znaków drogowych, stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci – wylicza w swoim poście w mediach społecznościowych Artur Łakomiec. 

Miasteczko zlokalizowane będzie na placu szkolnym Zespołu Edukacyjnego ,,Dwunastka” przy ulicy Bałtowskiej 336Aw Ostrowcu Świętokrzyskim.

Źródło: FB Ostrowiec Św. – profil miasta


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this