Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Pobił i znieważył Tunezyjczyka! Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności!

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, podejrzanemu o dokonanie rozboju, uszkodzenia ciała i znieważenia z powodu przynależności rasowej na 31-letnim Tunezyjczyku. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego – sprawcę przestępstwa aresztował na okres 3 miesięcy.

fot. Świętokrzyska Policja

W połowie września dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że na jednej z ulic Ostrowca Św. doszło do pobicia. Pokrzywdzonym był 31-letni obywatel narodowości tunezyjskiej. 

– Jak wynikało z relacji mężczyzny został on zaatakowany przez nieznanego wówczas młodego mężczyznę. W toku prowadzonych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że sprawca w trakcie zdarzenia znieważył 31-latka wykrzykując pod jego adresem obraźliwe, rasistowskie słowa – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Źródło: Świętokrzyska Policja

W wyniku szarpaniny jaka wywiązała się pomiędzy mężczyznami agresor bił i kopał Tunezyjczyka.  Ponadto łupem napastnika padły pieniędzy w kwocie około 100 złotych. Po zajściu rozbójnik uciekł. 

Skrupulatna praca ostrowieckich kryminalnych sprawiła, że podejrzanego 21-latka  zatrzymano w ubiegły piątek (18 września)  i osadzono w policyjnym areszcie.

Mężczyzna stanął przed obliczem sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu do  12 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 405 nowych zakażeń, 45 ozdrowień i 4 zgony!

FAKTY

Adam Karolik: Nie przesadzę jeśli powiem: „padamy na pysk”! Brakuje personelu, przybywa zakażonych pacjentów!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Funkcjonariusze ABW u organizatora Żywej Biblioteki!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 639 zakażeń i 4 zgony!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this