Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Przed utratą pieniędzy „uratowała” ją pracownica banku!

75-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego omal nie padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”. Kobieta chciała zaciągnąć kredyt na 75 000 zł. Na szczęście w placówce jej zachowanie wzbudziło podejrzenia pracownicy banku, która ją obsługiwała. Dzięki właściwej postawie kobiety udaremniona została próba oszustwa, a seniorka nie straciła swoich oszczędności.

Seniorka nie dała się oszukać Zdjęcie ilustracyjne The Stocks

W środę (15 maja) do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 75-letnia ostrowczanka, która poinformowała, iż zadzwonił do niej mężczyzna przedstawiający się jako pracownik departamentu bezpieczeństwa banku, w którym ma ulokowane pieniądze. Czujność ostrowczanki została uśpiona, gdyż na jej telefonie podczas połączenia wyświetliła się nazwa banku. Rozmówca poinformował seniorkę, że jej pieniądze są zagrożone i musi z nim współpracować aby nie padła ofiarą oszustów. Poprowadził rozmowę w ten sposób, że kobieta udała się do swojego banku celem zaciągnięcia kredytu w kwocie 75 tys. złotych. Na szczęście w placówce jej zachowanie wzbudziło podejrzenia pracownicy banku, która ją obsługiwała. Dzięki właściwej postawie kobiety udaremniona została próba oszustwa, a seniorka nie straciła swoich oszczędności.

Świętokrzyscy mundurowi apelują  o ostrożność i rozwagę podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi osobami. Pamiętajmy, że oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Dlatego w kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania. Jeżeli odbierzemy taki telefon, zawsze należy się rozłączyć i zadzwonić do swojego banku, aby zweryfikować, czy to o czym i informuje nas rozmówca, faktycznie polega na prawdzie! Kolejnym krokiem powinno być przekazanie informacji o zdarzeniu policjantom.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this