Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Senior z blisko 40 gramami amfetaminy!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 62-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna w swoim mieszkaniu posiadał przy sobie blisko 40 gramów amfetaminy i kilka porcji marihuany. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W miniony czwartek (27 stycznia)  funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Stróże prawa mieli podejrzenia, że 62-letni kierowca tego pojazdu może posiadać narkotyki. Do jego zatrzymania doszło około godziny 18.00 w rejonie ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po chwili okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy były trafne. W trakcie przeszukania pojazdu, a później pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny policjanci zabezpieczyli blisko 40 gramów białego proszku i kilka porcji suszu roślinnego. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że była to amfetamina i marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków przeprowadzili test, który dał wyniki pozytywny. Próbki jego krwi policjanci zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych. 

Senior usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznych ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Niewykluczone, że ostrowczanin odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this