Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Ostrowiec Św.: Święty Mikołaj nie zapomniał o najstarszych mieszkańcach dzielnicy Częstocice!

„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić ” napisał kiedyś Antoine de Saint-Exupéry. 6 grudnia to szczególna data w kalendarzu. Wiedzą o tym doskonale dzieci, które czekają na prezenty od Świętego Mikołaja. W tym roku niespodzianka czekała też na seniorów z ostrowieckiej dzielnicy Częstocice. Radością, uśmiechem, dobrym słowem i drobnymi upominkami obdarowali ich dziś uczestnicy projektu Akcja Aktywizacja, pod czujnym okiem Magdaleny Kłys, organizatora społeczności lokalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św., która w tym roku pracuje z grupą terytorialną z osiedla Częstocice.

fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św.

Ponad 20 seniorów z ostrowieckiej dzielnicy Częstocice otrzymało dziś upominki z rąk Świętego Mikołaja. 

– Pomysł zrodził się w naszej grupie. W związku z tym, że Mikołaj dociera zazwyczaj do dzieci, a w rejonie osiedla Częstocice mieszka wiele osób starszych, które są samotne, postanowiliśmy w tym roku dotrzeć do takich osób, aby spełnić ich drobne marzenia, a także sprawić im przyjemność – wyjaśnia Magdalena Kłys, organizator społeczności lokalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św., która w tym roku pracuje z grupą terytorialną z osiedla Częstocice. 

W orszaku Świętego Mikołaja znalazły się osoby z grupy terytorialnej a także ,przedstawiciele mieszkańców osiedla Częstocice. Jak dodaje Magdalena Kłys tego typu wydarzenia to także okazja do rozmowy na temat potrzeb seniorów. 

fot. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św.

– Chcielibyśmy poznać tych ludzi, zaproponować im pomoc naszych wolontariuszy, zwłaszcza teraz w tej trudnej sytuacji pandemii koronawirusa. jest sporo samotnych osób, którym nie ma kto zrobić zakupów, czy po prostu dotrzymać im towarzystwa. Jako Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mamy sporo takich wolontariuszy, którzy właśnie w ten sposób mogą pomóc innym – tłumaczy Magdalena Kłys. 

W paczkach przygotowanych dla seniorów znalazły się słodycze, kawa, herbata.

– Najważniejszy jest gest, żeby zrobić niespodziankę i sprawić przyjemność seniorom  Warto wierzyć w Świętego Mikołaja bez względu na wiek – podsumowuje Magdalena Kłys.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this