Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Zatrzymany na Traugutta miał ponad 3 promile!

Pomimo apeli policji wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podczas minionego długiego weekendu rekordzistą okazał się 30-letni ostrowczanin, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki BMW. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również 28-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który prowadził osobowego Fiata, posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jako pierwszy w miniony czwartek (10 listopada) w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 35 -latek. Do jego zatrzymania doszło około godziny 12.30 na ul. Sandomierskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowczanin mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował motorowerem marki Honda. Ponadto mundurowi ustalili, że podróżował on swoim jednośladem posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W sobotę (12 listopada) w Rudce Bałtowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego Fiatem, który posiadał aż dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mieszkańcowi województwa mazowieckiego za złamanie sądowych zakazów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia na ul. Romualda Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci zatrzymali 30-latka, jadącego BMW. Jak się okazało ostrowczanin wsiadł za kierownicę niemieckiego auta mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this